Черно море и Левски врътнаха 0:0 на „Тича“

Черно море и Левски завършиха 0:0 в отложен мач от четвъртия кръг на efbet Лига на стадион „Тича“. Двата отбора имаха малко футболни аргументи в срещата, в която преобладаваха сблъсъците по терена. В крайна сметка двубоят завърши без нито един точен удар, а неточните бяха 3:3.

Това е пети пореден мач без успех за „сините“ в първенството и втори последователен, в който играчите на Станимир Стоилов не могат да отбележат гол.

Черно море вече шест поредни мача в efbet Лига няма поражение.

Левски успя да организира бърза контраатака в 32-ата минута. Роналдо продължи топката с глава към Уелтон, който се измъкна зад отбраната на Черно море и навлезе в наказателното поле на съперника, след което стреля, но Виктор Попов успя да се намеси и да блокира удара, а топката излезе в корнер.

Първото полувреме двата отбора не успяха да създадат нито едно опасно положение. През първите 45 минути двата отбора не отправиха нито един точен удар. Не само това, но за първото полувреме единствено „моряците“ имат един неточен удар.

Левски направи много сериозен пропуск в 46-ата минута. Мартин Дичев върна една топка много слабо към Георги Георгиев и тя бе пресечена от Уелтон. Бразилецът успя да финтира вратаря на Черно море, но не успя да намери опразнената врата, а стреля встрани от левия страничен стълб на вратата на „моряците“.

Черно море се опита да организира бърза атака в 73-ата минута. Виктор Попов подаде към Закария Беншаа, а той подаде на Клементе, който пусна извеждащ пас зад гърба на отбраната на Левски към Мазир Сула, но Пламен Андреев внимаваше и успя да го изпревари, изчиствайки топката в предни позиции.

Николай Златев нанесе далечен удар в 79-ата минута, Матиас Курьор се опита да засече топката, но не успя, а тя излезе в аут. Три минути по-късно Матиас Курьор отправи много неточен удар от фал, пращайки топката високо над напречната греда на вратата на Пламен Андреев.

Пред Георги Миланов се откри не лоша възможност в 86-ата минута, но ударът му не намери целта и изпрати топката в аут.

В четвъртата минута на добавеното време на мача Цунами центрира в наказателното поле на Черно море, където Борислав Рупанов не успя да засече топката.

След това имаше още едно центриране в наказателното поле на Черно море, а Цунами стреля с глава, топката напускаше терена, но Георги Георгиев се подсигури и я улови.

Черно море е пети в класирането с 29 точки, а Левски шести с 28 точки.