ЦСКА удари Локо (Пловдив) и се затвърди на върха

ЦСКА победи с 1:0 Локомотив (Пд) като гост в отложен мач от 7-ия кръг на Първа лига, игран на стадион „Локомотив“ в Пловдив. Точен за армейците беше Лазар Туфегджич в 27-ата минута. Това бе пета поредна победа в шампионата за момчетата на Саша Илич, като четири от тези победи последователно са постигнати при гостувания.

Първото полувреме започна равностойно и в началните 20 минути на срещата нямаше сериозни опасности пред някоя от двете врати. Постепенно червените поеха инициативата и в 25-ата минута Иван Турицов стреля от дистанция, но изстрелът му мина над напречната греда.

В 27-ата минута армейците поведоха в резултата след грешка в отбраната на домакините, които опитаха да изчистят топката, но тя рикошира в крака на Тибо Вион. Това се превърна в извеждащ пас към Иван Турицов, който от своя страна подаде към Лазар Туфегджич и сърбинът безпроблемно се разписа за 1:0.

До края на първото полувреме домакините погледнаха по-смело към вратата на Густаво Бусато, но така и не стигнаха до чисти голови положения. Две минути преди почивката голмайсторът Туфегджич получи контузия и бе принудително заменен от Браян Морено.

По този начин 31-кратните шампиони на България се оттеглиха към съблекалните с гол аванс.

През втората част момчетата на старши треньора Саша Илич продължиха да контролират събитията на терена.

В 56-ата минута Джонатан Линдсет замени Дюкенс Назон. Последва изстрел отдалеч на норвежецът, но кълбото мина покрай левия страничен стълб.

Двайсет минути преди края в игра се появиха Менно Кох и Станислав Шопов, които смениха Християн Петров и Иван Турицов. Домакините упражниха финален щурм в търсене на изравнително попадение, но отбраната на армейците внимаваше и почти не допускаше опасности пред Густаво Бусато, който също на няколко пъти се намеси адекватно и запази вратата си суха.

Десетина минути преди края, влезлият след почивката Менно Кох получи контузия и напусна преждевременно игрището, изнесен на носилка. По този начин червените останаха с човек по-малко на терена, защото наставникът Саша Илич вече бе направил четири промени при три спирания на играта. Макар и останали в намален състав армейците запазиха преднината си до края и напълно заслужено се поздравиха с победа с 1:0 над Локомотив (Пловдив).

Това е пети пореден успех за момчетата на Саша Илич, които остават лидери във временното класиране с актив от 40 точки.

Следващият мач на ЦСКА е на 6 ноемрви (неделя), когато на стадион „Българска армия“ гостува тимът на Локомотив (София). Срещата е с начален час 17:15 часа.