Ботев (Враца) се разправи с безобразния Берое у дома

Ботев Враца успя с лекота да се наложи с 2:0 над Берое в последен двубой от 16-ия кръг на efbet Лига и остави старозагорци без победа от 9 септември насам. Тимът, воден от Николай Киров, не отправи нито един точен удар в мача.

Чавдар Ивайлов даде тон за успеха на врачани с гол в 17-ата минута. В края на първата част бившият играч на заралии Венцислав Христов удвои, пращайки топката във вратата на стария си съотборник под Аязмото – Иван Караджов.

Старозагорци нямат победа от 9 септември, когато надвиха у дома Спартак Варна с 3:1. След това допуснаха загуби от Славия, Левски и Лудогорец. С Пирин и Хебър пък завършиха наравно.

С успеха тимът на Даниел Моралес събра актив от 14 точки на 11-ата позиция, докато Берое вече е 13-и със същия актив точки – 13.

В следващия кръг Ботев Враца гостува на Ботев Пловдив, а старозагорци приемат Арда.

Мачът започна в спокойно темпо, като двамата вратари нямаха работа в началните минути на срещата. В 13-ата минута Рука прати топката в ъглов удар след центриране на врачани в наказателното поле. След ъгловия удар обаче не последва нищо опасно за Иван Караджов.

В 17-ата минута Ботев Враца поведе в резултата. Чавдар Ивайлов матира Караджов с изстрел по земя извън наказателното поле, а стражът на Берое изобщо не реагира.

Четири минути по-късно голмайсторът Ивайлов стреля от пряк свободен удар, но над вратата.

Въпреки падналия гол двата тима не вдигнаха оборотите и двубоят продължи в бавно и скучно темпо.

В края на първата част бившият играч на Берое – Венцислав Христов, удвои преднината на врачани. В 44-ата минута Христов бе изведен от Мирослав Маринов, а Томас Фонтен не успя да го настигне и нападателят прати топката покрай Караджов във вратата.

След почивката Николай Киров направи две промени в състава си. Митко Митков влезе на мястото на Божидар Пенчев, а Лукас Мартинс на Стив Траоре.

Първите минути на втората част бяха като тези от първата – без работа за двамата вратари. В 69-ата минута Мирослав Маринов центрира в наказателното поле, но Караджов без проблем улови.

Ботев Враца бе по-активният отбор на терена, в следващите минути, но не успяваше да порази вратата на Караджов за трети път.

В 80-ата минута Спас Георгиев потърси с центриране свой съотборник в наказателното поле, но Красимир Костов лесно улови.

В добавеното време на срещата влезлият като резерва Клери Сербер вкара топката във вратата, но попадението му не бе зачетено заради засада.

Ботев Враца – Берое 2:0

1:0 Чавдар Ивайлов 17′, 2:0 Венцислав Христов 44′