Шок за Левски! Попето аут за поне четири мача

Атакуващият футболист на Левски Ивелин Попов ще бъде аут от терените за поне четири мача, пише „Тема Спорт“.

Това означава, че бившият капитан на националния отбор ще се завърне в игра за сините за 1/16-финала за Купата на България срещу Вихрен (Сандански) в края на ноември.

Най-оптимистичните предвиждания са, че Попето може да се възстанови за двубоя със Славия на 19 ноември, но за момента прогнозите са, че това няма да се случи.

Плеймейкърът е получил мускулна травма при равенството 1:1 с Локомотив (Пловдив) в последния кръг, когато реализира попадението за сините.

Контузията му попречи да тренира с тима от началото на седмицата. Тя се е оказала по-сериозна и Ивелин Попов почти сигурно ще пропусне следващите двубои на Левски в първенството с ФК ЦСКА 1948 Сф, Черно море, Спартак (Варна) и Славия.

След домакинството в събота на сините им предстои по-дълга визита в морската ни столица. Първо столичани ще изиграят в сряда отложения мач с моряците от четвъртия кръг на шампионата, а четири дни по-късно ще гостува и на соколите.

Между двубоите тимът няма да се прибира в София, а ще остане на лагер в града. След тези срещи Левски посреща Славия, като спортно-техническият щаб на сините се надява, че дотогава Ивелин Попов ще бъде възстановен.

Бившият капитан на националния отбор страдаше от контузия и преди началото на сезона, след като получи травма по време на контролата с Академия Пандев.

След като се възстанови, Попето изигра десет двубоя за сините в първенството, като престоя на терена 595 минути, отчитайки се с две попадения и същия брой асистенции. Вчера Ивелин Попов навърши 35 години, като бе поздравен от клуба, съотборниците му и БФС.