Септември направи за смях жалкия Пирин в Благоевград

Септември София победи Пирин Благоевград като гост с 4:1 на „Стадион Христо Ботев“ в мач от 15-ия кръг на efbet Лига. Мартин Петков вкара две попадения за успеха на столичани, а Атанас Кабов и Димитър Костадинов добавиха по едно. Почетното попадение за „орлетата“ бе дело на Иван Тасев.

След тази успеха Септември София се изкачва до 11-ата позиция във временното класиране в efbet Лига с актив от 13 точки, докато Пирин остава на 15-о място с 8 пункта.

В първите 10 минути на срещата играта се развиваше в центъра на терена, а чистите положение пред двете врати липсваха.

Атанас Кабов напредна с дрибъл през средата на терена в 14-ата минута. Навлезе в наказателното поле и стреля, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата на Пирин.

Мартин Петков отне топката от бранител на Пирин, след което овладя и стреля. Вратарят на „орлите“ Янко Георгиев се опита да хване топката, но тя мина през ръкавиците му в 19-ата минута.

Атанас Кабов навлезе отдясно в наказателното поле на Пирин в 27-ата минута и шутира, но неговият удар бе блокиран от Петър Занев.

След центриране от корнер в 33-ата минута Асен Георгиев отправи удар с глава, който се удари в гредата на вратата, пазена от Янко Георгиев.

Само една минута по-късно Реди Каса стреля от дистанция, но Георгиев отново внимаваше и отрази.

Иван Тасев премина през Йоан Гаврилов и стреля с десния си крак в обратния ъгъл, но Шейтанов се намеси и топката излезе. След късо изпънен ъглов удар Радослав Цонев центрира на втора греда за Станислав Костов, който стреля, но Димитър Шейтанов се намеси по впечатляващ начин в 40-ата минута.

След грешка на Христофор Хубчев, Красиан Колев отне и комбинира с Мартин Петков в наказателното поле, който прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Янко Георгиев в 47-ата минута.

След транзиция за Септември София Атанас Кабов стреля от стредно разстояние в 56-ата минута, но вратарят на Пирин се намеси.

Красиан Колев центрира от пряк свободен удар, а в наказателното поле топката бе засечена от навлизащия Атанас Кабов в 69-ата минута.

Атанас Кабов навлезе отдясно в наказателното поле на Пирин, след което подаде за Мартин Петков, който стреля, но ударът му бе блокиран. След рикошет топката се озова в краката на Димитър Костадинов в 74-ата, който не се поколеба да отбележи четвъртия гол за Септември в срещата.

След пресечен пас от Петър Занав, Станислав Костов проби през центъра и стреля, но след спасяване на Димитър Шейтанов, Иван Тасев се озова на правилното място в правилния момент и върна едно попадение за „орлетата“.

Пирин – Септември Сф 1:4
0:1 Мартин Петков 19′
0:2 Мартин Петков 47′
0:3 Атанас Кабов 69′
0:4 Димитър Костадинов 74′