Дербито на Варна между Спартак и Черно море завърши без голове

Спартак Варна и Черно море завършиха при нулево равенство на „Коритото“ в мач от 15-ия кръг на efbet Лига. Варненското дерби се завърна след 13-годишна пауза, което доведе и до сериозен интерес от страна на двете агитки.

По този начин „соколите“ остават на последното място с актив от едва шест точки, докато „моряците“ са седми с 25. В следващия кръг Спартак гостува на Славия, а Черно море посреща Локомотив София.

Двата тима не се бяха срещали от 23 май 2009 година. Тогава Спартак отново е домакин и губи с 0:1 на стадион „Спартак“. По-рано през същата кампания Черно море печели с 5:0 на „Тича“. След това започна скитането на Спартак из долните нива на българския футбол преди „соколите“ да се завърнат в елита през лятото.

Първата добра ситуация в мача бе за Черно море. В 14-ата минута Мади Кета бе изпуснат от Медмед Сабри и нанесе тежък удар в близкия ъгъл от малкото наказателно поле, но бе неточен.

В 19-ата минута Матеус Клементе проби през центъра и стреля от далечна дистанция, но ударът му прелетя над вратата.

Две минути по-късно след изпълнение на корнер гостите имаха претенции за игра с ръка на Никола Борисов, но ударът бе от твърде близка дистанция и дузпа не бе отсъедна.

В 26-ата минута Здравко Димитров отправи първия точен удар в мача след изпълнение на фал от далечна дистанция, но не затрудни Георги Георгиев.

Три минути по-късно капитанът на „моряците“ Васил Панайотов също стреля директно от пряк свободен удар, но и той не затрудни противниковия вратар.

В 32-ата минута Виктор Попов центрира отдясно към Закария Беншаа, който стреля с левия крак, а Дичевски улови без проблеми.

Десет минути по-късно Алекс Фернандес се появи в игра, заменяйки принудително Велислав Василев, който получи контузия.

Пет минути след началото на втората част Мади Кета и Цветомир Панов направиха двойно подаване, Панов центрира към Курьор, който стреля слабо и Дичевски улови.

В 55-ата минута Здравко Димитров преодоля Цветомир Панов и пусна към Ромеш Ивей, който продължи към Денис Баланюк. Той се озова на добра позиция, но Георги Гоергиев излезе и изби.

В следващия четвърт час битката се пренесе в средата на терена, като до голови положения пред двете врати не се стигна.

В 74-ата минута Николай Златев се включи отлично отдясно и намери Алекс Фернандес в наказателното поле, а той отправи удар без да се замисли, но Иван Дичевски изби.