Много ялов Левски се провали срещу Септември

Левски изненадващо се препъна при гостуването си на новака Септември София от 14-ия кръг на efbet Лига. На Националния стадион „Васил Левски“ двата отбора не си вкараха и завършиха наравно 0:0.

Очаквано левскарите надиграха своя противник, но вратарят Димитър Шейтанов изигра силен мач. Късметът също обърна гръб на тима, воден от Станимир Стоилов, защото той нацели три греди, изпълни и 15 ъглови удара. Символичните гости отправиха общо 11 удара, като за пореден път изпитваха затруднения в завършващата фаза.

Така новият треньор на Септември Светослав Петров направи обещаващ дебют, печелейки точка срещу Левски.

След ремито Левски събра 25 точки и се нареди четвърти в класирането, наравно с Локомотив Пловдив. Септември стана 13-и с 10 и изравни друг новак – Хебър.

Още във 2-рата минута Левски беше много близо до гол. Гостите развиха многоходова атака. Те си размениха няколко подавания в наказателното поле на Септември. Топката стигна до Роналдо, който подаде на Филип Кръстев. Българският национал стреля мигновено, но уцели левия страничен стълб.

Две минути по-късно Мартин Стойчев получи неприятна контузия в рамото и трябваше да бъде принудително заменен. Десният бек на Септември беше откаран с линейка.

В следващите минути Левски взе контрола върху случващото се на терена и отправи няколко неточни удара. В 14-ата минута Уелтон навлезе в наказателното поле и стреля по диагонала. След рикошет топката излезе в корнер.

В 17-ата минута Келиан ван дер Каап засече с глава центриране от ъглов удар, но не успя да насочи топката в очертанията на вратата.

„Сините“ продължаваха да тормозят Септември от статични положения. В 20-ата минута Ноа Сонко Сундберг беше непокрит на далечната греда при корнер. Той стреля с глава, но Илия Миланов блокира. Гостите имаха претенции за дузпа, но Георги Давидов беше категоричен, че няма игра с ръка на защитника на Септември.

Секунди по-късно Илиян Стефанов сбърка в центъра на терена и даде шанс да противника да контраатакува. Атанас Кабов беше изведен зад защитата. Той влезе в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но Пламен Андреев спаси.

В средата на първата част Левски пропусна нов шанс. Филип Кръстев изведе Стефанов, който стреля мощно от 15-ина метра, но покрай десния страничен стълб.

В 40-ата минута Димитър Шейтанов направи впечатляващо спасяване. Уелтон замахна, че ще бие и преодоля Реди Каса, след което стреля. Вратарят на Септември реагира и успя да избие в корнер. При последвалото изпълнение Хосе Кордоба стреля с глава, но над напречната греда.

В 44-тата минута и осмия ъглов удар, който Левски изпълни не доведе до нищо, въпреки че Сундберг стреля с глава. За пореден път над вратата.

Малко след почивката Левски уцели втора греда. Филип Кръстев центрира от ъглов удар. Андриан Краев надскочи Асен Чандъров и засече с глава от вратарското поле, но топката кацна върху напречната греда и излезе в аут.

В 59-ата минута Левски пропусна нов страхотен шанс да поведе. Роналдо скри топката на Мартин Николов и навлезе в наказателното поле. Бразилецът пусна към Марин Петков, който от чиста позиция стреля, но неточно.

Час игра след началото Илиян Стефанов получи шанс при голямо разбъркване. Ударът на халфа беше блокиран.

Натискът на гостите продължаваше. Уелтон проби индивидуално, след което шутира. Топката за трети път разтресе гредата на вратата, пазена от Димитър Шейтанов.

В 68-ата минута Хосе Кордоба центрира меко в наказателното поле. Ивелин Попов стреля с глава в аут. Беше отсъдено и нарушение, така че евентуален гол нямаше да бъде зачетен.

Три минути по-късно Филип Кръстев овладя топка след неубедително изчистване и от дъгата на наказателното поле завъртя топката към левия ъгъл само че Шейтанов за пореден път се намеси безупречно и спаси сигурно попадение.

„Сините“ организираха стрелбище за вратата на Шейтанов. В 80-ата минута Марин Петков не беше точен. Минута по-късно Роналдо се опита акробатично, но и той не уцели очертанията на вратата. Уелтон пък шутира от далечно разстояние, но много неточено.

До края Септември умело уби темпото на игра и запази нулевото равенство. Домакините дори имаха няколко шанса да стигнат до победата чрез опасни контраатаки, но защитата на Левски неутрализира опасностите.

В следващия кръг от efbet Лига Левски посреща Локомотив Пловдив в опит да се върне към победите, тъй като е в серия от два мача без успех. За Септември предстои гостуване на Пирин в Благоевград.