Локо (Сф) надделя над Ботев (Враца) с брилянтен гол

Локомотив София и Ботев Враца завършиха при резултат 1:0 в откриващият мач от 14-ия кръг на efbet Лига. „Железничарите“ откриха резултата в 76-ата минута след прецизно изпълнение на Красимир Милошев от пряк свободен удар.

След тази победа Локомотив София се изкачва на 6-ата позиция във временното класиране с актив от 24 пункта, докато Ботев Враца остава на 11-о място с 11 точки. В следващия кръг от efbet Лига Локомотив София гостува на Арда Кърджали, а Ботев приема ЦСКА във Враца.

Локомотив София започна с натиск в първите минути на срещата. В 7-ата дойде и първата по-опасна ситуация за столичани, когато след центриране, вратарят на Ботев Враца Красимир Костов боксира и топката стигна до Симеон Славчев, който шутира, но стражът се намеси и предотврати опасността.

Чавдар Ивайлов се нагърби с удар от голяма дистанция в 18-ата минута, но Александър Любенов отрази лесно.

След центриране отдясно на Селсо Рапосо, Алан Диас се извиси над всички в наказателното поле, но неговият удар премина малко над напречната греда в 28-ата минута.

В следващите минути силите бяха изравни, а опасни положения липсваха.

Симеон Славчев комбинира със Селсо Рапосо в 45-ата минута, той центрира отдясно на атаката за Антонио Вутов в наказателното поле, който стреля опасно с глава, но топката премина покрай десния страничен стълб.

Гостите започнаха по-активно през второто полувреме. В 52-ата минута Браян Переа се озова непокрит в наказателното поле, но Любенов спаси с крак.

Антонио Вутов центрира опасно по земя успоредно на голлинията в 57-ата минута, но Димитър Митков не успя да засече топката.

Халфът на Локомотив София опита късмета си с удар от над 25 метра разстояние, но топката не намери очертанията на вратата, пазена от Красимир Костов в 60-ата минута.

След центриране на Даниел Генов в 63-ата минута, Браян Переа се извиси над всички и стреля с глава, но Любенов отрази.

В 64-ата минута футболистите на Локомотив София бяха трима на един, но не съумяха да отбележат, след като бе сгрешен ключовият пас.

Само четири минути по-късно Карлос Франса центрира за Илия Димитров, но нападателят на „железничарите“ не успя да засече топката дълбоко в наказателното поле.

Реферът отсъди пряк свободен удар за Локомотив София, след игра с ръка на Мартин Кавдански. Топката бе заложена на около 20 метра от голлинията централно срещу вратата. Капитанът на „железничарите“ Красимир Милошев завъртя прецизно кълбото в десния ъгъл и откри резултата в 76-ата минута.

В първата минута след центриране от пряк свободен удар, Меси Биатумусока стреля с глава към вратата на Локомотив София, там обаче беше Любенов, който се намеси рутинно.

Меси беше близко да си отбележи автогол, след като се опита да изчисти топката пред погледа на Димо Бакалов в третата минута на добавеното време, но в крайна сметка до второ попадение за Локомотив не се стигна.

Юлиан Ненов демонстрира изключителна скорост и надбяга Мартин Кавдански. Той комбинира с Илия Димитров, който пропусна сам срещу стража на Ботев Враца дълбоко в добавеното време.