Лудогорец победи ЦСКА с много голям зор

Лудогорец победи ЦСКА с 2:1 в последен мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Разградчани поведоха само девет минути след началото на мача, когато Рик Джонатан намери непокрития Матиас Тисера в наказателното поле, а той с едно докосване прониза Бусато.

В 57-ата минута Джонатан Линдсет центрира добре от корнер към непокрития Амос Юга, който с глава вкара във вратата на Падт. В 76-ата минута Якуб Пьотровски бе изведен от Дени Групер на стрелкова позиция и с първия си гол с екипа на Лудогорец даде аванс на „орлите“.

По този начин разградчани събират актив от 26 точки на второто място във временното класиране, докато „армейците“ са трети с една по-малко.

В следващия кръг Лудогорец гостува в Стара Загора на Берое, като преди това има важно домакинство срещу ХИК Хелзинки в Лига Европа. ЦСКА пък приема Хебър на „Българска армия“.

ЦСКА създаде първата добра възможност в мача, когато Оливие Вердон бе оставен сам срещу двама, не се справи с центриране към Браян Морено, след което Жираир Шегоян овладя топката и я върна към колумбиеца, който стреля от малък ъгъл, но не уцели вратата.

Още в деветата минута Лудогорец излезе напред в резултата, след като Рик Джонатан бе изпуснат от Юрген Матей, след което пусна успореден пас към Матиас Тисера, който бе забравен в наказателното поле и с едно докосване прати топката във вратата на Бусато.

В 17-ата минута Лудогорец бе близо до второ попадение, след като Матиас Тисера пусна към Каули, а той с едно докосване продължи към Кирил Десподов, който стреля по диагонал, но не уцели вратата.

Седем минути по-късно Жираир Шегоян центрира от корнер, след което останаха съмнения за игра с ръка на Нонато, но дузпа не последва.

В 34-ата минута след центриране от свободен уар Оливие Вердон изпусна Маурисио Гарсез, който нанесе удар с глава, а Серджио Падт спаси, като гостите имаха претенции, че топката е преминала голлинията, но се оказа, че намесата на стража е била навременна.

Жираир Шегоян стрял директно от пряк свободен удар, отсъден за игра на Аслак Фон Витри, в 43-ата минута, но с крак Серджио Падт отново се оказа последна пречка ЦСКА да изравни.

Шест минути след началото на втората част Станислав Шопов си размени двойно подаване с Джонатан Линдсет, нагласи си топката на левия крак и стреля, но бе неточен.

Минута по-късно Линдсет центрира към Маурисио Гарсез, който отново се оказа господар във въздуха и стреля с глава, но Падт улови.

Браян Морено проби отдясно в 56-ата минута и стреля, но Падт изби от корнер. При изпълнението му Джонатан Линдсет центрира към Амос Юга, който бе забравен от отбраната на Лудогорец и с глава изравни резултата.

Лудогорец опита да отговори в 60-ата минута с далечен удар на Дени Групер, който прелетя встрани от вратата на Густаво Бусато.

В 68-ата минута току влезлият като резерва Бърнард Текпетей навлезе в наказателното поле и бе избутан от Амос Юга, като имаше претенции за дузпа, каквато не бе отсъдена.

В 77-ата минута Жираир Шегоян стреля опасно от пряк свободен удар, но топката профуча встрани от вратата.

Две минути по-късно Рик Джонатан пусна към Дени Групер, който изведе Якуб Пьотровски на стрелкова позиция, а полякът с прецизен истрел преодоля Густаво Бусато. Това бе първи гол на поляка със зеления екип.

В 89-ата минута Жираир Шегоян шутира от дистанция, но за пореден път Серджио Падт спаси.

В добавеното време на срещата Игор Тиаго остана сам срещу Густаво Бусато, вратарят на ЦСКА изби с крак, топката се върна в притежание на домакините. Рик Джонатан подаде към Бърнард Текпетей, който опита удар към празната врата, но той бе слаб и неточен.