„Синя“ радост: Левски удари ЦСКА в дербито

Левски надигра и победи заслужено ЦСКА с 2:0 в дерби мач от 11-ия кръг на efbet Лига. Големият герой отново бе Илиян Стефанов, който донесе и Купата на Левски.

В 17-ата минута попадение на „червените“, дело на Туфегджич, не бе зачетено заради засада. В 28-ата минута с удар от воле Линдсет уцели левия страничен стълб. В 78-ата минута Илиян Стефанов се възползва от груба грешка в отбраната на „червените“ и даде аванс на своя тим. Три минути по-късно след асистенция на Роналдо Велтон удвои аванса на Левски. Иван Турицов бе изгонен в последната минута от редовното време.

С успеха Левски се изкачва до шесто място с 18 точки, ЦСКА е трети с четири повече. В следващия кръг, който е след паузата за националните отбори, „сините“ гостуват в Стара Загора на Берое, докато „червените“ приемат Пирин Благоевград.
Във втората минута Жереми Петрис бе изведен на десния фланг и опита центриране, но никой негов съотборник няма как да засече. Секунди по-късно Велтон проби отляво и падна в наказателното поле, като Драгомир Драганов даде аут, но жестовете му бяха леко объркващи и за момент се създаде зрителна измамам, че е дал дузпа за символичните домакини.

Левски започна по-активно и в шестата минута Велтон пусна извеждащ пас към Филип Кръстев, който бе останал сам срещу Густаво Бусато, но бразилският страж изпревари българския национал и предотврати опасност.

В 8-ата минута Андриан Краев отне топката на около 20 метра от вратата и стреля от дистанция, но топката излетя в аут.

Левски създаде първата чиста ситуация в десетата минута, когато Велтон проби отлично отдясно, подаде към Ивелин Попов, който чукна към Роналдо, а бразилецът от 5-6 метра, останал сам срещу Бусато стреля право в тялото на своя сънародник.

Натискът на „сините“ продължи и в 13-ата минута Филип Кръстев проби в наказателното поле и пусна успоредно подаване на около 2 метра от голлинията, но нямаше негов съотборник, който да я засече, и защитата на ЦСКА се справи.

ЦСКА отбеляза в 17-ата минута, когато „червените“ организираха опасна контраатака, при която Туфегджич остана сам срещу Пламен Андреев, вратарят спаси, топката бе изчистена от Хосе Кордоба, но прави в тялото на Туфегджич и навести мрежата на Левски, но се оказа, че има засада и попадението не бе зачетено.

Десет минути по-късно след разбъркване в наказателното поле на Левски при статично положение топката бе изчистена право в краката на Джонатан Линдсет, който стреля от воле и нацели левия страничен стълб на вратата на Пламен Андреев.

В 30-ата минута Велтон продължи да се забавлява по лявото крило, успя да преодолее Бусато, ъгълът бе малък и опита пас към Роналдо, който не успя да засече в опразнената врата.

Четири минути по-късно Роналдо отлично проби отдясно, напредна в наказателното поле и опита пас към Георги Миланов, който оставаше сам срещу Бусато на два метра от вратата, но бразилецът улови.

В 40-ата минута Амос Юга стреля силно от дистанция, но бе много неточен. До края на първата част до повече положения не се стигна и двата тима се оттеглиха в съблекалните при нулево равенство.

В началото на второто полувреме Филип Кръстев изпита проблеми в областта на кръста, като опита да продължи участието си в мача, но бе заменен в 58-ата минута от Илиян Стефанов.

В 62-ата минута феновете на Левски запалиха димки, които скриха половината терен и двубоят бе спрян за четири минути. Станимир Стоилов и Саша Илич се възползваха от прекъсването, за да дадат указания на своите футболисти.

В 67-ата минута Левски получи пряк свободен удар на дъгата на наказателното поле за нарушение срещу Ивелин Попов. Зад топката застана именно Попов, който стреля опасно, но Густаво Бусато предотврати първият добър шанс през втората част.

Пет минути по-късно Левски организира опасна контраатака, след като Пламен Андреев улови топката при ъглов удар и бързо хвърли напред, Петрис пусна към Попов, който залъга съперник и стреля, но ударът му бе блокиран.

В 78-ата минута Юрген Матей и Брадли де Нойер не се разбраха при нападение на Левски, Илиян Стефанов открадна топката, преодоля Бусато и безпроблемно я прати в празната врата.

Само три минути по-късно Левски нанесе втори удар, след като при брилянтна контраатака Роналдо пусна невероятен извеждащ пас към Велтон, който елегантно я прати в мрежата на сънародника си Бусато.

В 90-ата минута Иван Турицов удари Велтон в лицето, за което получи директен червен картон.

Левски – ЦСКА 2:0

1:0 Илиян Стефанов 78′, 2:0 Велтон 81′