Шок за Левски! Локо (София) зашлеви „сините“ в Надежда

Локомотив София победи Левски с 3:2 на стадиона в квартал „Надежда“ в столично дерби от десетия кръг на efbet Лига.

Двубоят започна ужасяващо за „сините“, които допуснаха попадение още в осмата минута, след като Пламен Андреев се сблъска с Ноа Сонко Сундберг и остави вратата си празна, а капитанът на „железничарите“ Красимир Милошев прати топката в мрежата. Гамбийският бранител пък се контузи и впоследствие бе качен на линейка и откаран в болница. Левски изравни в 19-ата минута с прекрасен гол на Георги Миланов от пряк свободен удар.

В 52-ата минута Красимир Милошев се възползва от грешка на Андриан Краев и с бомбен шут от над 30 метра намери за втори път прати топката в мрежата на Пламен Андреев. В 74-ата минута Патрик-Габриел Галчев пусна кандидатурата си за гол на сезона с феноменално изпълнение от дистанция. В последната минута на редовното време Илия Димитров получи пас от Димо Бакалов и на празна врата вкара за 3:2.

По този начин Локомотив е с 15 точки, толкова има и Левски. В следващия кръг „железничарите“ гостуват в Благоевград на Пирин, докато Левски приема ЦСКА на Националния стадион „Васил Левски“.

Локомотив София започна срещата по-активно и заслужено излезе напред в резултата в осмата минута, след като пти изпълнение на ъглов удар Пламен Андреев не излезе убедително, остави вратата си празна и капитанът на домакините Красимир Милошев прати топката в мрежата.

При попадението Ноа Сонко Сундберг се сблъска с Пламен Андреев и изпита проблем в левия глезен, след което получи медицинска помощ и се наложи да бъде принудително заменен от Роналдо.

В 14-ата минута Карлос Франса проби добре отляво и намери Антонио Вутов, който стреля, Пламен Андреев спаси, а Димитър Митков не успя да добави на празна врата и Левски оцеля.

Левски получи шанс за изравнително попадение в 16-ата минута, след като Андриан Краев центрира опасно в наказателното поле към Илиян Стефанов, който стреля с глава, но Любенов спаси.

В 19-ата минута „сините“ все пак изравниха резултата, след като Георги Миланов от около 30 метра успя да се разпише от пряк свободен удар с помощта на левия страничен стълб.

В 21-ата минута Ивелин Попов проби отдясно и центрира меко към Патрик-Габриел Галчев, който стреля с глава, но топката срещна десния страничен стълб на вратата на Любенов.

Половин час след началото на срещата Ноа Сонко Сундберг бе изведен на носилка от съблекалните и бе вкаран в линейка. Гамбиецът получи аблодисменти и скандирания от „сините“ привърженици.

В 36-ата минута Антонио Вутов бе оставен непокрит и проби през центъра, след което стреля, топката рикошира в левия крак на Келиан ван дер Каап, след което Пламен Андреев спаси.

Четири минути по-късно Вендерсон Цунами пробва късмета си от далечна дистанция, но изпълнението му бе много неточно.

Минута след това Филип Кръстев получи топката от Илиян Стефанов на дъгата на наказателното поле и стреля по земя, но Александър Любенов улови без затруднения.

В 50-ата минута Патрик-Габриел Галчев центрира отлично към непокрития Роналдо, който стреля с глава и прати топката на около метър встрани от вратата.

Две минути по-късно Локомотив София си върна водачеството, след като Андриан Краев сгреши при изнасянето на топката, а капитанът на домакините Красимир Милошев шутира от сериозна дистанция и не остави никакви шансове на Пламен Андреев.

След попадението за „железничарите“ играта бе спряна заради димки на домакинските привърженици за около 8 минути.

В 66-ата минута Антонио Вутов опита с шут от центъра да изненада Пламен Андреев, но стражът уложи без проблеми.

Две минути по-късно Филип Кръстев проби опасно през центъра и бе фаулиран на границата на наказателното поле от Алан Диас. Именно младият халф изпълни, но стреля над вратата.

В 72-ата минута Велтон прати топката в мрежата, след като Филип Кръстев не нанесе добър удар, бразилецът засече топката в мрежата, но бе в засада и попадението не бе зачетено.

Две минути по-късно Патрик-Габриел Галчев си освободи пространствос, след като елиминира няколко футболисти на Локомотив и с бомбен шут реализира един от головете на сезона, след което не се зарадва, тъй като е юноша на „железничарите“.

В следващите 10 минути темпото остана високо, като Левски бе по-активният тим, но до чисти положения пред двете врати не се стигна.

В 90-ата минута Димо Бакалов проби в наказателното поле, пусна успореден пас към Илия Димитров, който с плонж вкара във вратата на бившия си отбор и изрази бурно радостта си. Попадението бе разледано с ВАР за игра с ръка на Божидар Кацаров, но Железов прецени, че такава няма.