Шампионът е на колене! Кирьос детронира Медведев на US Open

Ник Кирьос поднесе голямата изненада на тазгодишното издание на US Open. Австралиецът сложи край на надеждите на шампиона Данийл Медведев да защити титлата си от миналата година.

Двамата се изправиха в сблъсък от 1/8-финалите, в който Кирьос наложи волята си със 7:6(11), 3:6, 6:3, 6:2 за по-малко от три часа игра на „Артър Аш Стейдиъм“.

Първият сет бе най-оспорван. Той вървеше гейм за гейм, като в средата му двамата тенисисти си размениха по един пробив, но никой не успя да се откъсне в резултата. Така се стигна до тайбрек, в който драмата продължи и трябваше да се изиграят цели 24 точки, преди Кирьос да измъкне победата с 13:11.

Медведев обаче се мобилизира и спечели доста категорично втория сет. Той направи два бързи пробива, с които поведе 5:1, след това имаше леко отпускне и когато трябваше да затвори сета на свой сервис допусна връщане на един пробив, но въпреки това руснакът не изпусна инициативата и стигна до 6:3.

Това обаче не сломи Кирьос, който продължи да действа много уверено и спечели третия сет с 6:3, благодарение на един пробив в средата на сета.

В четвъртия сет австралиецът бе дори още по-убедителен, като даде само два гейма на съперника си, който окончателно свали гарда и предаде и мача след 6:2 в полза на Кирьос.

На 1/4-финала Ник ще има за съперник Карен Хачанов, който отсрани Пабло Кареньо Буста след истински петсетов трилър. Двамата изиграха много вълнуващ мач, изпълнен с обрати, но накрая руснакът ликува след 4:6, 6:3, 6:1, 4:6, 6:3 в своя полза.