Левски с пета поредна победа в първенството, отупа и Арда

Левски победи Арда Кърджали с 2:0 в последен мач от деветия кръг на efbet Лига. Това е пети пореден успех за „сините“ в първенството, като при всяка от победите, столичани запазиха суха мрежа.

Домакините поведоха в 20-ата минута с гол с глава на Андриан Краев след корнер и неубедителна намеса на Анатолий Господинов. През второто полувреме футболистите на Станимир Стоилов намалиха оборотите и почти не застрашиха вратата на Арда. Все пак, Марин Петков добави още един гол за Левски в 87-ата минута.

С успеха Левски се намести в топ 6 с 15 точки, докато Арда е на осма позиция със същия актив. В следващия кръг столичани гостуват на Локомотив София, докато кърджалийци приемат Пирин Благоевград.

В третата минута Левски проведе постепенна атака, която завърши с удар на Андриан Краев от много сериозна дистанция, но прати топката в аут.

Две минути по-късно Велтон центрира към Илиян Стефанов, който стреля с глава, но бе неточен.

В 7-ата минута Вендерсон Цунами шутира от пряк свободен удар, като изпълнението му бе много силно, но неточно.

Девет минути по-късно след центриране на Патрик-Габриел Галчев отдясно Ивелин Попов опита удар с глава, но топката отново излетя в аут.

В 20-ата минута Левски поведе – Филип Кръстев центрира от корнер, Андриан Краев засече с глава и след много неубедителна намеса на Анатолий Господинов топката влезе в мрежата му.

Осем минути след това „сините“ имаха нов шанс за гол след още едно центриране от ъглов удар, но Цунами бе неточен.

В 40-ата минута Левски имаше страхотен шанс да удвои преднината си след добра атака, преминала през Галчев и Велтон, който центрира към Ивелин Попов, а той с глава намери очертанията на вратата, но Господинов спаси.

Три минути по-късно Велтон пробва късмета си от далечна дистанция, но Господинов улови без проблеми.

В първия четвърт час на втората част Левски опита да натисне своя съперник, но не успя да създаде някое чисто голово положение.

В 67-ата минута Милен Желев стреля от дистанция, но Пламен Андреев бе на точното място в точното време, за да улови безпроблемно.

Играта на Левски не вървеше през второто полувреме, което накара Станимир Стоилов да смени схемата в 73-ата минута, когато Келиан ван дер Каап се появи на терена на мястото на Роналдо. Той и другият бразилец Велтон, който също бе заменен в същата минута, изиграха двубоя под възможностите си.

В 79-ата минута Левски създаде първото си добро положение за втората част, след като Билал Бари и Георги Миланов взаимодействаха добре, българинът намери Цунами, който стреля, но Господинов изби в корнер.

Пет минути по-късно Билал Бари достигна до дълъг пас, овладя си топката и стреля, но бе много неточен.

Левски си реши всичко в 87-ата минута, когато Марин Петков бе изведен на отлична позиция сам срещу Анатолий Господинов и с прецизен изстрел се разписа в деня, в който получи първата си повиквателна за националния отбор на България.