ЦСКА 1948 се изгаври с Берое, вкара 4 гола на заралии

ЦСКА 1948 се завърна на победния път с успех с 4:0 срещу Берое на стадион „Витоша“ в Бистрица в мач от деветия кръг на efbet Лига. На трибуните за първи път в ролята си на оперативен директор на ЦСКА 1948 бе Стойчо Младенов. Сред ВИП гостите бе и кандидатът за президент на БФС Димитър Бербатов, той бе в компанията на помощник-треньора на Локомотив Пловдив Константин Мирчев.

Ангел Бастунов даде аванс на домакините в 14-ата минута, когато при добавка на празна врата след удар на Чочев в десния страничен стълб не сгреши. В 25-ата минута Парвиз Умарбаев се възползва от добро подаване на Марио Топузов и вкара за 2:0 от близка дистанция. В 71-ата минута обичайният заподозрян Ивайло Чочев се разписа с глава за 3:0. Алекс Колев оформи крайното 4:0 в 89-ата минута.

С успеха „червените“ отново се изкачиха на върха с 20 точки, с една повече от ЦСКА, но и с два мача повече. Берое остава десети с осем пункта. В следващия кръг ЦСКА 1948 гостува на Ботев Пловдив, докато Берое приема неубедителния Спартак Варна.

ЦСКА 1948 излезе напред в резултата в 14-ата минута, след като Ивайло Чочев стигна до дълго подаване, насочи топката в десния страничен стълб на Иван Караджов, но при добавката Ангел Бастунов не изпита затруднения да се разпише на празна врата.

Три минути по-късно Даниел Наумов изведе с много добро подаване Марио Топузов сам срещу Иван Каражов, но крилото на „червените“ стреля встрани от вратата от изключително изгодната ситуация.

В 25-ата минута Марио Топузов бе изведен на дясното крило, след което навлезе в наказателното поле и пусна успоредно подаване към Парвиз Умарбаев, който от непосредствена близост удвои преднината на „червените“ с дебютното си попадение за отбора.

ЦСКА 1948 продължи да е по-активният тим на терена, но в следващите минути не успя да застраши вратата на Берое.

В 46-ата минута Абубакар Тунгара стреля от дистанция, с което отправи първия удар за гостите в мача, но той бе неточен.

В 62-ата минута се наложи Даниел Наумов да се намесва след опасен удар с глава на Абубакар Тунгара след статично положение.

При последвалия корнер Тунгара отново бе близо до гол, но Ангел Лясков изчисти с глава на сантиметри от голлинията.

В 65-ата минута Берое имаше още една възможност за попадение, след като Серкан Юсеин стреля от пряк свободен удар, но Наумов изби в корнер.

В 71-ата минута домакините си решиха всичко, след като Марио Топузов достави перфектно центриране към Ивайло Чочев, който с глава прати топката във вратата на Иван Караджов.

Четвърт час по-късно Спас Георгиев опита да върне едно попадение с далечен удар на Спас Георгиев, който премина над вратата.

В 88-ата минута две от резервите на Любослав Пенев взаимодействаха добре и Денислав Александров центрира отлично към Денислав Александров, който стреля с глава, но Иван Караджов спаси.

Минута по-късно Марио Топузов пусна хубаво подаване към Алекс Колев, който от изключително изгодна позиция откри головата си сметка за сезона и оформи крайното 4:0.