ЦСКА надделя над Спартак във Варна

ЦСКА победи Спартак (Варна) с 1:0 в мач от деветия кръг на Първа лига, игран на стадион „Спартак“ в морската ни столица. Единственото попадение в срещата отбеляза Дауда Бамба  в 40-ата минута, като по този начин армейците излязоха начело във временното класиране с актив от 19 точки след седем изиграни срещи.

През първото полувреме червените бяха по-добрият отбор на терена като владееха двойно повече топката и непрестанно търсиха път към вратата на домакините. В 8-ата минута Брадли де Нойер центрира отляво към Джонатан Линдсет, който стреля с глава, но  Иван Дичевски спаси.

След още 8 игрови минути отново нидерландския бранител подаде към Дауда Бамба в наказателното поле. Нападателят предпочете да не остави на Линдсет, който беше в по-добра позиция, и завърши сам. Дичевски обаче спаси. Линдсет имаше шанс за добавка, но не нацели кълбото.

В 20-ата минута Жеферсон стреля от сериозна дистанция, но изстрелът му мина покрай левия страничен стълб. В 40-ата минута капитанът на армейците Юрген Матай направи страхотно дълго подаване към Дауда Бамба, извеждайки нападателя на изгодна стрелкова позиция централно срещу вратаря. Таранът изпревари бранител на Спартак и с много елегантен завършващ удар и се разписа за 1:0, отбелязвайки своето първо попадение с червената фланелка. При този резултат двата състава се оттеглиха на почивка.

През втората част момчетата на Саша Илич продължиха да атакуват и да търсят второ попадение. Още в 47-ата минута Станислав Шопов стреля от дистанция, но не намери целта. Последва изстрел и на Туфегджич, но Дичевски спаси.  След точно час игра от началото на срещата Бамба беше близо до отбелязването на невероятно красив гол.

При центриране отдясно Туфегджич отклони с глава към Бамба, който стреля със задна ножица, но стражът на домакините направи невероятно спасяване и осуети изключително попадение. Две минути по-късно червените поискаха директен червен картон, но претенциите им не бяха уважени.

Румен Руменов подаде от десния фланг, а Бусато улови, но Божидар Васев му влезе грубо и го удари с коляно. Хърватският арбитър Анте Чулина обаче направи само официално предупреждение. В 68-ата минута Иван Турицов центрира в наказателното поле на домакините. Линдсет стреля с глава, но и този път вратарят бе на мястото си. Четвърт час преди края на редовното време Марурисио Гарсес стреля и топката се отби в ръката на Проспер Менди, но съдията прецени, че няма основание да отсъди наказателен удар.

В 79-ата минута 31-кратните шампиони на България бяха много близо до втори гол. Дюкенс Назон проби през центъра. Таранът изведе Маурисио Гарсес в коридор, който се озова сам срещу Дичевски, но стражът на варненци излезе напред, скъси ъгъла и не допусна втори гол в мрежата си.

В 85-ата минута Назон потърси Гарсес. Крилото остави за Асен Дончев, който стреля от границата на наказателното поле, но изстрелът беше в близкия ъгъл и Дичевски успя да отрази.

До края резултатът остана непроменен и ЦСКА заслужено се поздрави с победа с 1:0 над Спартак (Варна), добавяйки нови три точки в актива си, които ги извеждат до първото място във временното класиране с 19 пункта от седем изиграни срещи.

Следващият мач на ЦСКА е на 11 септември (неделя), когато на стадион „Българска армия“ гостува тимът на Славия. Двубоят е с начален час 17:45 часа.