След дузпи: Лудогорец грабна Суперкупата след драма срещу Левски

Лудогорец надви Левски с 4:3 след дузпи и спечели Суперкупата на България. В редовното време мачът на Националния стадион „Васил Левски“ завърши зрелищно 2:2.

Двата тима започнаха предпазливо и не създадоха чисти положения в началото, но като цяло Левски имаше инициативата през първата част с подкрепата на феновете по трибуните. В 14-ата минута Филип Кръстев проби опасно през центъра и изведе Илиян Стефанов, който прати топката в мрежата, но се оказа, че е бил в засада и голът не бе зачетен.

Съдията Георги Кабаков показа няколко жълти картона, а в 28-ата минута Георги Миланов центрира отдясно, топката рикошира в крака на Антон Недялков и кацна върху напречната греда, но последвалият удар на Филип Кръстев бе спасен от Серджио Падт.

В 39-ата минута при разбъркване в наказателното поле след корнер Хосе Кордоба прати топката към Роналдо, който шутира, Падт спаси, а Келиан ван дер Каап не успя да направи добавка. Минута по-късно Лудогорец получи първия си шанс в срещата, но Каули шутира неточно от далечна дистанция. В 42-ата минута Левски поведе, след като Георги Миланов получи топката на границата на наказателното поле, откри си пространство и със силен удар вкара топката във вратата на Серджио Падт за 0:1.

След почивката в 49-ата минута Игор Тиаго бе изведен сам срещу Пламен Андреев, който не позволи на нападателя да го преодолее, но се оказа, че е имало и засада. Пет минути по-късно Кирил Десподов преодоля технично Хосе Кордбоа и стреля от малък ъгъл, но Андреев успя да спаси с крак.

Последваха пропуски на Илиян Стефанов и Уелтън, а „орлите“ изравниха в 68-ата минута, след като Антон Недялков проби опасно отляво и намери Кирил Десподов, който с технично докосване вкара за 1:1. Две минути след това Лудогорец получи дузпа за нарушение на Пламен Андреев, а в 72-ата минута Кирил Десподов реализира от бялата точка за 2:1.

В следващите минути Левски опита да натисне, но футболистите на Лудогорец накъсаха играта. Все пак във втората минута на добавеното време при разбъркване в наказателното поле на Лудогорец Келиан ван дер Каап се оказа най-съобразителен и изравни за 2:2, пращайки мача на дузпи.