Перфектен старт за Гришо на US Open

Най-добрият български тенисист Григор Димитров стартира повече от убедително участието си на US Open. Той успя да надиграе 110-тия в света американец Стив Джонсън за час и 35 минути. Григор бе безкомпромисен и в трите части на мача, като не допусна пробив от своя съперник.

В следващия кръг Димитров ще се изправи срещу победителя от мача на 69-тия в света Брандън Накашима (САЩ) и 113-тия Павел Котов от Русия.

Григор Димитров – Стив Джонсън 3:0 (6:3, 6:2, 6:2)

Първи сет (31 минути)

Мачът започна със сервис на Григор Димитров, след който той успя да вземе първия гейм в мача. Последва севрис на Джонсън, който той трудно взе, като Гришо направи 2 точки. Григор Димитров без особени затруднения спечели третия гейм от сета при свой сервис – 2:1.

Гришо направи първия пробив в четвъртия гейм и поведе с 3:1. Пръвоначално българинът дръпна с 40:15 и имаше брек пойнт, но го загуби и после допусна изравняване. Въпреки това обаче Димитров успя да се справи и да поведе с 3:1 гейма.

Последва безпроблемен гейм и 4:1 за българина.

Последваха два гейма, в които сервиращите взеха своето, въпреки че Григор бе близо до нов пробив, но пропусна един брейк пойнт. Последва гейм на 0 за българина, но после и Джонсън успя да си вземе сервиса.

Гришо успя да направи експресен свой севрис и вкара 4 безответни точки на своя съперник, за да затвори първия сет при 6:3.

Втори сет (30 минути)

Григор Димитров успя да стигне до пробив при втория сервис на Джонсън. Първо американецът взе подаването си, а същото направи и Гришо за 1:1. Последва обаче силна игра на българина, който даде само една точка на своя съперник в третия гейм и поведе с 2:1. След това той взе и своето подаване за 3:1.

Григор направи прекрасен нов пробив в петия гейм. Той имаше цели 4 брейк пойнта в тази част, като водеше с 40:15, но успя да вземе чак петия. Така поведе с 4:1, а след това и с 5:1. Последва и леко от отпускане, при което Джонсън върна един гейм за 5:2.

Въпреки че се затрудни в 8-мия гейм на сета Григор Димитров все пак успя да си вземе сервирането и поведе с 2:0.

Трети сет (34 минути)

Григор Димитров започна с прекрасен пробив още първия гейм на третия сейт и поведе, а след това взе и своето сервиране за 2:0. Стив Джонсън успя да върне един гейм, но Гришо бе безкомопромисен в следващия – 3:1. Последва още един страхотен гейм за Гришо и нов пробив след два брейкпойнта – 4:1. Добрата игра продължи и 5:1.

Седмият гейм в сета бе доста оспорван. Джонсън поведе с 40:15, но Григор успя да изравни до 40:40. След това се справи с две поредни предимства на американеца и дойде първия мачпойнт, който обаче българинът не успя да спечели, с което даде последна надежна на своя съперик, който все пак успя да си затвори гейма за 5:2.

Григор Димитров започна убедително своят сервис и направи три безответни точки, а след това дойде и четвъртата за 6:2 – гейм, сет и мач!

Информация: dsport.bg