Левски удари Ботев във Враца и взе ценни три точки

Десет от Левски победиха десет от Ботев Враца като гост с 2:0 в мач от осмия кръг на efbet Лига. Това бе първа визита на „сините“ извън столицата.

Столичани поведоха в 31-ата минута, когато Андриан Краев засече с глава центиране на Филип Кръстев от корнер. Врачани останаха с човек по-малко в 43-ата минута, след като Сантиаго Монтоя получи втори жълт картон. В 83-ата минута Ивелин Попов действа много неегоистично и останал на добра позиция реши да комбинира с Илиян Стефанов, който безпроблемно реализира на празна врата. Численото равенство бе възстановено в 89-ата минута след директен червен картон на Ноа Сонко Судберг.

С успеха възпитаниците на Станимир Стоилов се изкачват до седмото място с актив от 12 точки. Врачани са 12-и със седем.

Левски започна силно мача, като още в третата минута Георги Миланов стреля от границата на наказателното поле, но прати топката в аут.

В 13-ата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле на врачани и Сонко Сундберг стреля с глава, но Костов улови.

Левски продължи да е по-активният тим на терена, но не успя да създаде голови шансове до 30-ата минута. Минута по-късно „сините“ поведоха чрез Андриан Краев, който засече с глава центриране от корнер на Филип Кръстев.

В 33-ата минута Велтон проби опасно по лявото крило и стреля към далечния ъгъл, но неточно.

Десет минути по-късно Ботев Враца остана с човек по-малко след втори жълт картон Сантиаго Монтоя. От последвалия пряк свободен удар Георги Миланов стреля в аут.

В 53-ата минута Георги Миланов центрира към Филип Кръстев, който стреля с глава, Красимир Костов спаси, след което Велтон опита добавка, но бе неточен от близка дистанция.

В 66-ата минута току появилият се от резервната скамейка Мирослав Маринов получи пас от Диего Фераресо и стреля от дистанция, а топката премина много близо до вратата на Пламен Андреев.

Четири минути по-късно Цунами проби добре отляво и опита да намери свой съотборник, но Меси Биатумусока се намеси решително и изби в корнер.

В 72-ата минута Филип Кръстев центрира от пряк свободен удар, Краси Костов не се намеси добре и Роналдо опита добавка, но топката бе избита в ъглов удар. След изпълнението му Филип Кръстев шутира опасно от воле, но не бе точен.

В 83-ата минута Велтон проби отляво, намери Ивелин Попов в наказателното поле, обърна се и комбинира с Илиян Стефанов, който без затруднения отбеляза на празна врата за 0:2.

Численото равенство бе възстановено в 89-ата минута, когато Ноа Сонко Сундберг бе изгонен за ритник в главата на Мирослав Маринов.