Илич: Явно просто не ни беше ден

Старши треньорът на ЦСКА Саша Илич сподели мнението си след отпадането на „червените“ на последното стъпало преди групите на Лигата на конференциите след загуба с 0:2 от Базел в Швейцария.

„Първото полувреме беше слабо за нас. Допуснахме две грешки и два гола – това е футболът. Моите футболисти дадоха максимума си. Днес защитавахме честта на фланелката.

Базел имаше 4-5 положения през първото полувреме, които бяха много добри. Допуснахме го, имахме 25 минути до края. Каквото било, било. Имахме атаки, които недоразвихме. Явно това не е било нашият ден. Базел има изобилие от качествени футболисти.

Да, Станислав Шопов бе повален от болест преди първия мач. Георги Йомов днес не се чувстваше добре – трябваше да се справяме без тях, а това е трудно.

ЦСКА опитва година след година да играе в Европа. Опитахме да вдигнем играчите психически и физически.

Най-тежкият проблем след елиминацията е да вдигнеш футболистите психологически“, сподели Илич.