Шимунджа с кадрови проблеми преди мача с Жалгирис

Българският шампион Лудогорец направи голяма крачка към класиране за групите на турнира Лига Европа, след като миналия четвъртък постигна победа с 1:0 над Жалгирис в първия плейофен мач. Този четвъртък пък е реваншът във Вилнюс.

Треньорският щаб на „орлите“ обаче има проблем преди гостуването. Такива съществуваха и преди домакинството на литовците. За първия мач бяха наказани Жан Карничник, Доминик Янков и Рик Джонатан, които бяха изгонени срещу Динамо Загреб (2:4) в квалификациите на Шампионската лига. Сега те са на линия, но санкциониран е фланговият нападател Кирил Десподов.

До последно под въпрос пък ще са халфовете Каули Оливейра, Доминик Янков и Клод Гонславеш. Те са с травми и дори не попаднаха в групата за гостуването на Пирин Благоевград (4:0). Треньорът на Лудогорец Анте Шимунджа заяви преди първата среща с Жалгирис, че възстановяването на Каули и Гонсалвеш върви повече от добре.

Явно е обаче, че те не могат да изкарат цял мач. Това е причината да не бъдат пускани прибързано в игра. Днес ще стане ясно дали двамата ще попаднат в групата за гостуването в Литва.