Локо (Сф) и Локо (Пд) врътнаха 0:0 в Надежда

Локомотив (София) и Локомотив (Пловдив) завършиха при 0:0 в среща от шестия кръг на Efbet лига. Така двата тима удължиха сериите си без загуба съответно на пет и четири мача без загуба, като „смърфовете“ приключват втори пореден мач с човек по-малко заради червен картон на Александър Василев с втори жълт картон в 69-ата минута.

Двубоят започна по-добре за пловдивските „железничари“, които първи опитаха удар към вратата на съперника в петата минута. Последваха два сериозни пропуска на Преслав Боруков в рамките на десет минути.

След половин час игра Локо (София) имаше претенции за дузпа, а две минути след това столичани пропуснаха най-чистото си положение след удар на Алан Диас. До края на полувремето Преслав Боруков пропусна още веднъж да открие резултата.

Втората част започна с разменени опасности пред двете врати. Първо Бирсент Карагерен можеше да открие резултата след пробив отляво, а минути по-късно Антонио Вутов бе съборен на границата на наказателното поле, а при последвалия удар от фаул, рикошет го лиши от това да насочи топката към вратата.

Минути преди изтичането на час игра двата отбора пропуснаха по едно положение, като първо Евандро стреля опасно към вратата на Локо (София), а малко след това удар на Франса от добра позиция бе блокиран.

Минути по-късно Евандро направи пореден пропуск пред вратата на Локо (София), след като прати топката в покрай гредата с удар от няколко метра. Столичните „железничари“ отвърнаха с пропуск на появилия се малко преди това Димо Бакалов.

След 69-ата минута гостите от Пловдив заиграха с човек по-малко заради втори жълт картон на Александър Василев.

Шоуто на вратарите продължи и в 71-ата минута Любенов плонжира ефектно, за да избие бомбен удар на Бирсент Карагерен. До края на срещата темпото спадна, а играта се накъса заради няколкото смени в двата отбора и честите нарушения.

Локомотив (Пловдив) се изравни по точки с втория ЦСКА (по 13), но е с мач повече, докато Локо (София) вече е в топ 6 с 9 точки.