8 от Лудогорец изхвърчаха от Шампионската лига след луд мач

Лудогорец допусна втора загуба от Динамо Загреб, след като падна на „Максимир“ с 2:4 и така с общ резултат 6:3 отпадна от Шампионска лига. „Орлите“ завършиха двубоя с осем човека след червени картони на Доминик Янков, Рик Джонатан и Жан Карничник.

След загубата тимът, воден от Анте Шимунджа, ще играе плейоф за влизане в групите на Лига Европа с Жалгирис.

Домакините поведоха в 12-ата минута с гол на Йосип Дрмич. Доминик Янков пък бе изгонен в 17-ата минута. Десет минути след това Мислав Оршич вкара от дузпа, а в 44-ата минута направи резултата 3:0. В самия край на полувремето Кирил Десподов върна един гол за „орлите“. В началото на втората част Десподов се разписа и от дузпа.

В 73-ата минута Лудогорец вече бе с девет човека на терена, след като Рик Джонатан получи втори жълт картон. В 84-ата минута Динамо получи втора дузпа в срещата след задържане от страна на Карничник срещу Мислав Оршич.

В края на срещата и тийм мениджърът Николай Кирчев бе изгонен от резервната скамейка.

Първият двубой в Разград завърши със загуба за „орлите“ с 1:2.