Левски с ялова, но много важна победа над Пирин

Левски надигра тотално Пирин Благоевград, но стигна до победа само с 1:0 в мач от петия кръг на efbet Лига.

След като създадоха много положения, „сините“ поведоха в резултата в 70-ата минута, когато Роналдо порази вратата на Янко Георгиев с глава след центриране на Патрик-Габриел Галчев.

В 85-ата минута „орлетата“ останаха с човек по-малко, след като Красимир Станоев си изкара два жълти картона в рамките на две минути.

Вратарят на „орлетата“ направи страхотен мач на стадион „Георги Аспарухов“, като направи множество спасявания, с които предотврати погрома над своя тим.

С този ценен успех „сините“ събраха 6 точки и така се изкачи на 7-о място във временното класиране на шампионата. Пирин, от своя страна, остава на 14-а позиция с 2 точки на сметката си.