ЦСКА стана за смях срещу дърводелците от Сейнт Патрикс

ЦСКА загуби за пръв път през новия сезон, отстъпвайки с 0:1 на Сейнт Патрикс в мач от третия кръг на Лигата на конференциите. Резервата на ирландците Серж Атакаи се възползва от лошо връщане на Асен Дончев към Густаво Бусато в 87-ата минута и вкара за „светците“.

По този начин възпитаниците на Саша Илич ще трябва да стигат до обрат при визитата си в Ирландия след седмица.

През първата половина на първата част играта бе равностойна, като дори Сейнт Патрикс имаше повече атаки, но никоя от тях не засстраши Густаво Бусато. Постепенно ЦСКА взе инициативата в срещата, но без да успее да пробие защитата в бяло и синьо.

След почивката гостите от Ирландия накъсваха играта с бавене и нарушения и това затрудни „червените“ в опитите им да отбележат гол. Наред с това, съдията Мануел Шутенгрубер на няколко пъти ядоса феновете по трибуните със своите отсъждания. В 87-ата минута гостите шокираха ЦСКА, след като Асен Дончев сбърка фрапантно и предостави топката на Серж Атакаи, който прати топката във вратата на Густаво Бусато.