ЦСКА взе успеха над Черно море с гол на младок

ЦСКА победи Черно море с 1:0 в двубой от третия кръг на Ефбет лига пред погледа на новия треньор на националния отбор на България Младен Кръстаич. Победата е втора за „армейците“ в официален мач под ръководството на Саша Илич, а загубата е първа за варненци, които допуснаха и първи гол от началото на сезона.

Срещата започна с пропуск на Амос Юга, а минути по-късно и Лазар Туфегджич пропиля добра ситуация. Варненци отвърнаха с пропуск на Курьор, който не успя да си спре добра топката и я отигра с долната част на корема.

ЦСКА продължи да напада, а Матай и Бауренски създадоха напрежение пред вратата на гостите. Към края на полувремето Брадли де Нойер направи пореден пропуск пред вратата на „моряците“ и стреля над вратата.

Статистиката за първата част показа 4:1 в полза на ЦСКА при головите положения и 1:0 за ударите в рамката на вратата.

Втората част не предложи нищо опасно в първите си минута, а в 58-ата Амос Юга пропиля добра възможност за ЦСКА. Малко след това „червените“ подсилиха атаката със завърналия се в игра Георги Йомов, който не беше играл от 19 май, както и с Дюкенс Назон и Маурисио Гарсес.

Черно море отправи първия си точен удар в мача в 65-ата минута, но Живко Атанасов не затрудни Бусато.

Четвърт час преди края в игра за ЦСКА се появи 20-годишният Асен Дончев, който при първата си изява в мача спечели корнер. Именно след него се получи разбъркване пред вратата на Черно море и младокът стигна до топката и стреля, а топката намери долния десен ъгъл на вратата за 1:0 за дебютния си гол с червената фланелка.

Попадението бе първо във вратата на „моряците“ от началото на сезона, а до края нов гол не падна и резултатът се запази.