Малшанс! Куриозен автогол съкруши Спартак (Варна) срещу Славия

Славия съкруши дългоочакваното завръщане на Спартак Варна в елита, след като победи „соколите“ с 1:0.

Успехът на столичани бе драматичен, тъй като попадението падна в добавеното време и бе автогол на Сами Ел Анаби.

В 7-ата минута Славия разви атаката си, като топката стигна до Радослав Кирилов, който пробва техничен изстрел, но топката излезе в корнер. Две минути след това и домакините стигнаха до корнер, но защитата на Славия се справи без проблем.

В 10-ата минута Ахмед Ахмедов стреля от дъгата на наказателното поле, но над вратата. В 20-ата минута Иван Дичевски отрази най-опасното положение от началото на мача, което беше сътворено от Радослав Кирилов. Минута след това Вуцов изби изстрел от пряк свободен удар на Руслан Черненко.

В 29-ата минута Иван Минчев опита един от традиционните си изстрели отдалеч, но не намери целта. В следващите минути темпото на игра спадна, като опасни ситуации пред двете врати липсваха.

В края на първата част Людовик Соарес центрира, а Ахмедов стреля с глава, но Дичевски успя да избие.

Домакините започнаха по-активно втората част. В 55-ата минута Янчо Димитров стреля от воле, но от малък ъгъл и неточно.

В 67-ата минута Славия стигна до пряк свободен удар, изпълнен от Иван Минчев, който пусна късо към Радослав Кирилов, но изстрела на капитана на „белите“ бе блокиран.

В 88-ата минута Иван Дичевски запази „мрежата си суха“, след като изби изстрел на Галин Иванов от пряк свободен удар.

В добавеното време на срещата Ертан Томбак остана сам очи в очи с Иван Дичевски и уцели страничния стълб, а Сами Ел Анаби не успя навреме да се отмести от пътя на топката и я прати в собствената си врата.