Черно море вгорчи завръщането на Локо (Сф) в Надежда

Черно море вгорчи завръщането на Локомотив София в „Надежда“, побеждавайки столичните „железничари“ с 1:0 в първия кръг на efbet Лига.

На трибуните на стадиона в „Надежда“ е и Димитър Бербатов, който от началото на сезона в efbet Лига вече посети няколко мача.

В първите минути на срещата Черно море започна по-активно, но постепенно играта се изравни.

В 19-ата минута Мазир Сула центрира от свободен удар, но Александър Любенов излезе и боксира топката. В 27-ата минута новото попълнение на Локо Сф Франса центрира опасно в наказателното поле, но защитата на Черно море се справи.

В 31-ата минута Николай Златев стреля към вратата на Локо Сф, но Любенов успя да спаси, а Мазир Сула не успя да играе с топката.

Втората част започна с добра възможност за гостите. В 50-ата минута Живко Атанасов стреля с глава след центриране от корнер, но прати топката над вратата. Четири минути след това Матиас Курьор отправи третия точен удар за „моряците“ в срещата, но Любенов се справи.

В 67-ата минута Любенов отрази страхотно с крак изстрел на Васил Панайотов, но след това се оказа, че е имало и засада.

В 74-ата минута гостите поведоха в резултата. Виктор Попов се включи в атака и след като получи топката в наказателното поле от Мади Кета с хубав изстрел по земя я прати във вратата на Любенов.

В добавеното време на срещата Иван Дюлгеров спаси изстрел на Илия Димитров.

Локомотив Сф – Черно море 0:1
0:1 Виктор Попов 74′