10 oт ЦСКА 1948 шокираха Левски в Бистрица

ЦСКА 1948 спечели с 1:0 срещу Левски в първи мач от новия сезон. Единственият гол в мача отбеляза Георги Русев 6 минути след началото на втората част. „Червените“ играха с човек по-малко от 44-ата минута на двубоя, когато червен картон получи Стефан Цонков.

Левски направи силно първо полувреме, през което пропусна няколко добри положения. През втората част ЦСКА 1948 започна по-добре, създаде няколко ситуации и вкара гол. След това „сините“ опитаха да изравнят, но не им се получи. В заключителните минути „сините“ поистаха дузпа за игра с ръка на Лазар Марин, но реферите прецениха, че такава няма.

На стадиона в Бистрица мача гледаха Стойчо Младенов, а малко по-късно се появи и Димитър Бербатов.

През първата половина на първата част „сините“ са по-активни и създадоха няколко добри голови положения, но не успяха да реализират. В 44-ата минута Стефан Цонков, от тима на ЦСКА 1948, получи втори жълт и съответно червен картон. Той влезе опасно в краката на Роналдо, но въпреки че игра първи с топката, Ивайло Стоянов го изгони. От скамейката на ЦСКА 1948 останаха недоволни от това решение на съдията.

6 минути след подновяването на играта ЦСКА 1948 направи страхотна атака, при която Георги Русев се озова сам срещу Николай Михайлов и я вкара в мрежата.

Малко след началото на мача на трибуната се появи Димитър Бербатов, който преди това изгледа на живо двубоя между Локомотив Пловдив и Пирин.

След по-силните начални минути за Левски домакините от ЦСКА 1948 успяха да изравнят играта и погледната към вратата на Николай Михайлов.

В 12-ата минута Левски направи добра атака. Билал Бари пусна към Уелтън в ляво, той опита успореден пас към Роналдо, но Джонатан Перейра изби в корнер.

В 21-ата минута Адриан Краев стреля с глава, след ъглов удар, но не успя да уцели вратата.

Само след още няколко минути игра Левски отново направи добра атака. Велтон опита красив удар извън наказателното поле. Топката полетя към горния ляв ъгъл, но излезе в аут.

Вторият жълт картон в мача отида при Александър Александров за грубо нарушение срещу Краев.

Гостите направиха нова добра атака в 34-ата минута. Миланов центрира към Бари, но Лазар Марин изби в ъглов удар.

В 40-ата минута домакините направиха най-силната си атака. Георги Русев нахлу отдясно, прекара топката покрай Цунами, центрира, Михайлов първоначално хвана, после изпусна топката. Карлос Охене се опита да се добере до топката, падна и погледна съдията, но реферът нямаше основание да отсъди дузпа.

Само след няколко минути ЦСКА 1948 направи нова добра атака. Георги Русев направи няколко финта, центрира към Алекс Колев, но бранител в синьо изби преди топката да стигне до тарана на „червените“.

В 44-ата минута Стефан Цонков от тима на ЦСКА 1948 получи втори жълт и съответно червен картон. Той влезе опасно в краката на Роналдо, но въпреки че игра първи с топката, Ивайло Стоянов го изгони. От скамейката на ЦСКА 1948 останаха недоволни от това решение на съдията.

В началото на втората част в игра за Левски влезе Илиян Стефанов, който замени Цунами. Бразилецът получи травма в края на първата част, но успя да доиграе полувремето.

ЦСКА 1948 тръгна по-силно през второто полувреме и създаде две много добри ситуации.

След 3 минути игра домакините създадоха първото по-сериозно голово положение. Октавио центрира, Георги Русев стреля с глава, но не уцели вратата.

В 50-ата минута Георги Русев центрира, топката кацна върху гредата, върна се в наказателното поле, Карлос Охене стреля, но я изпрати в аут.

Само 60 секунди по-късно „червените“ поведоха. Октавио подаде към Марио Топузов отляво, той пусна успореден пас към Георги Русев. Крилото на ЦСКА 1948 се озова сам срещу вратаря и пусна топката към Николай Михайлов, вкарвайки я в мрежата на съперника – 1:0.

В 60-ата минута Левски създаде първото си опасно положение през втората част. След центриране от ъглов удар Роналдо стреля с глава, но я изпрати в аут.

В 66-ата минута Филип Кръстев направи страхотен пробив в наказателното поле, той финтира двама защитници на домакините, стреля, но не уцели вратата.

Постепенно Левски увеличава натиска срещу ЦСКА 1948, опитвайки да изравни резултата. Хосе Кордоба опита далечен силен удар, който Даниел Наумов спаси.

В 77-ата минута Велтон направи добра атака отляво, шутира, но топката се рикошира в защитник и излезе в ъглов удар. След неговото изпълнение футболист в синьо игра с глава, но Наумов спаси.

След още 3 минути игра Левски отново пропусна. Филип Кръстев пусна към Марин Петков, който стреля от малък ъгъл, но не уцели вратата.

Дълбоко в добаването време Илиян Стефанов шутира, топката се удари в ръката на Лазар Марин, но реферите прецениха, че тя е в естествено положение и не отсъдиха дузпа.