ЦСКА завърши контролите с пестелив успех над Спортист (Своге)

ЦСКА победи Спортист (Своге) с 2:0 в последна контролна среща от предсезонната подготовка на тима, която се игра на стадион „Българска армия“. Точни за армейците бяха Марк-Емилио Папазов в 41-ата и Маурисио Гарсес в 55-ата минути.  Непосредствено преди началото на двубоя се проведе и официалното представяне на отбора за новия сезон 2022/2023 година.

През първото полувреме червените категорично надиграха своя опонент, като владееха повече топката и държаха инициативата, но въпреки това чистите голови положения не бяха много. В 41-ата минута момчетата на старши треньора Саша Илич вдигнаха оборотите и създадоха три положения в рамките на една атака, след която откриха резултата. Първо Брадли Де Нойер центрира към Калоян Кръстев, а нападателят стреля с атрактивна задна ножица в гредата. Последва добавка на Станислав Шопов, но стражът на гостите някак спаси. Топката попадна във Вион, който центрира в малкото наказателно поле, Иво Василев изпусна кълбото и Марк-Емилио Папазов се разписа с глава за 1:0. По този начин двата състава се оттеглиха на почивка с гол аванс за домакините.

През втората част наставникът на армейците направи редица промени в състава като даде шанс за изява на почти всички налични футболисти. ЦСКА продължи да атакува и в 55-ата минута Асен Дончев центрира остро отдясно и Маурисио Гарсес се разписа хладнокръвно за 2:0. В 68-ата минута отново Гарсес стреля силно извън наказателното поле, но влезлият след почивката Стефано Кунчев улови. Десет минути по-късно Амос Юга засече центриране от корнер с изключително красива странична ножица, но изстрелът му се отби от десния страничен стълб. Две минути преди последния съдийски сигнал Маурисио Гарсес отправи силен и плътен удар по диагонала, но топката мина над напречната греда. По този начин 31-кратните шампиони на България се поздравиха с напълно заслужен успех с 2:0 срещу Спортист (Своге) в последна контролна среща преди началото на шампионата.

В неделя (10 юли) стартира новото футболно първенство, а ЦСКА е домакин на Арда (Кърджали). Двубоят ще се играе на стадион „Българска армия“ и е с начален час 21:00 часа.