Левски врътна реми срещу новак в първата си контрола

Левски завърши при резултат 1:1 срещу Септември (София) в първата си контрола за това лято. Мачът на „Герена“ протече при интересен формат.

Първото полувреме се игра 25 минути, а втората част беше с продължителност 35 минути. Предварително беше обявено, че намаленото игрово време се дължи на здравословни проблеми в състава на гостите.

През първата част на терена „сините“ бяха само юноши, родени в периода 2004-06 г. Това ще бъдат играчите, които ще бъдат използвани в дубъла на Левски през новия сезон. Затова и наставленията бяха давани от треньора на втория тим Елин Топузаков.

През втората част и двата отбора направиха много промени. В състава на Левски се появиха голяма част от титулярите, а от участниците в първото полувреме останаха само Антоан Стоянов и Асен Митков. Това пък даде шанс дебют за „сините“ да направят новите попълнения Ивелин Попов, Анте Блажевич и Роналдо.

Малко след началото на частта Септември откри резултата. Марио Илиевски беше точен с глава след центриране отдясно. Левски отговори бързо. Гол на новото попадение Роналдо беше отменен заради засада в 35-ата минута.

Само две минути по-късно „сините“ изравниха. Ивелин Попов с глава отклони топката към Билал Бари, който проби през центъра на отбраната на съперника и прати топката във вратата на Димитър Шейтанов.

Последваха много неизползвани шансове и за двата отбора, като при един от тях Стоянов от Септември удари левия страничен стълб на вратата на Пламен Андреев. Димитър Костадинов пък не успя да се разпише при добавката.

Това беше първа проверка за Левски през лятото, но трета за Септември. Столичният тим записа първата си загуба в контролите, след като до момента записа победи над Пирин (Благоевград) и Струмска слава (Радомир). На 22 юни (сряда) „сините“ играят срещу „орлетата“ във втората си приятелска среща. Двубоят е от 18:00 часа в Самоков, а в същия ден, но от 10:30 часа, Септември играе срещу Арда.