ЦСКА с тежка загуба от германци в дебюта на Илич

ЦСКА отстъпи на Гройтер Фюрт с 1:4 в първа контролна среща за тима под ръководството на новия старши треньор Саша Илич. Двубоят се забави с 15 минути, тъй като „детелините“ бяха задържани на границата между Германия и Австрия. През целия мач тимът ни бе подкрепян от наши сънародници, които бяха заели местата си на трибуните на стадион „Йенбах“.

През първото полувреме армейците започнаха по-добре и в 13-ата минута,  Лазар Туфегджич комбинира с Марк-Емилио Папазов, който стреля прецизно в далечния ъгъл, но немският вратар изби в корнер. Последва изстрел и към нашата врата, който бе отразен от Густаво Бусато. В 23-ата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле на германците, когато Браян Морено се оказа най-съобразителен и стреля от движение, но стражът отново спаси. В ответната атака Гройтер Фюрт взе аванс в резултата с попадение на Тобиас Рахл, който бе изведен сам срещу Бусато и мигновено завърши атаката с технично отиграване. След точно 30 игрови минути немците удвоиха аванса си чрез Диксон Абиама, който стреля от границата на наказателното поле в долния ляв ъгъл. До края на полувремето нямаше повече интересни положения и двата отбора се оттеглиха на почивка с преднина от 2 чисти гола за Гройтер Фюрт.

През втората част в състава на червените бяха направени редица промени, но въпреки това немците стартираха по-силно и в 48-ата минута  Рагнар Ахе направи резултата класически след пробив по лявото крило и изстрел в близкия ъгъл на влезлия след почивката Димитър Евтимов. В 67-ата минута Йоан Баи проби през центъра и стреля, но вратарят на германците спаси, последва добавка на Калоян Кръстев, която също бе отразена от стражът на „детелините“. При тази ситуация останаха съмнения за игра с ръка, но съдията подмина ситуацията. Четвърт час преди края на редовното време Федерико Варела намери по страхотен начин Калоян Кръстев във вратарското поле, а нападателят хладнокръвно се разписа за 1:3. Последва пропуск на Йоан Баи, който стреля над напречната греда от чиста позиция в наказателното поле. В 80-ата минута отново Рагнар Ахе реализира второто си попадение и оформи крайния резултат 4:1 в полза на Гройтер Фюрт.

Следващата контролна среща на ЦСКА от лагера в Австрия е на 21 юни (вторник), когато тимът ни се изправя срещу местния SV Kematen в 19:30 часа българско време на Sportplatz Kematen, с адрес: Stadionweg 1, 6175 Kematen.