Малко радост! България врътна 0:0 с Грузия като гост

България завърши при 0:0 при гостуването си на Грузия в двубой от група 4 на Лига С на Лига на нациите.

Мачът бе белязан от случилото се с Тодор Неделев преди срещата и последвалата операция на главата. Всички български футболисти излязоха със специални фланелки с неговия лик, а в осмата минута всички на стадиона станаха на крака, за да аплодират Неделев.

Двубоят започна с натиск на домакините, които в първите минути имаха няколко добри възможности за гол, но така и не успяха да затруднят вратаря на България.

Първата възможност за нашите дойде в 20-ата минута, но ударът с глава на Георги Костадинов бе твърде неточен.

В следващите минути грузинците продължиха да залагат на атаки по фланговете и центрирания, но българската отбрана успя да се справи. Полувремето завърши с 9:1 положения в полза на домакините, но без нито един точен удар в двете врати.

Второто полувреме започна малко по-добре за нашите, които имаха няколко възможности, в основата на които бе Мартин Минчев, но така и не стигнахме до точен удар.

Грузинците пропуснаха да поведат в 56-ата минута, в която Георге Микаутадзе засече топката, но стреля над вратата.

След час игра пред вратата на Николай Михайлов стана много горещо и първо Пламен Гълъбов изби пред голлинията, а секунди след това вратарят на нашите спаси удар отблизо.

Четвърт час преди края националите ни се отчетоха с два удара към вратата на съперника, дело на Георги Костадинов и Мартин Минчев, но без да застрашат вратаря на домакините. Минчев участва в още една добра атака на нашите в 81-ата минута, когато проби отляво и центрира остро, но без резултат.

Пет минути преди края резервата резервата Гиорги Цитаишвили с можеше да открие резултата за Грузия, но топката премина покрай вратата на Михайлов.