Още срам! Изложихме се и срещу слабака Гибралтар

България продължи с трагичното си представяне и завърши 1:1 при гостувато на Гибралтар в третия си мач от Лига C, група 4 в тазгодишното издание на Лигата на нациите. „Лъвовете“ спечелиха едва втора точка, след като в първите си два мача направиха 1:1 със Северна Македония и загубиха срамно от Грузия с 2:5 в Разград.

Това доведе до оставката на селекционера Ясен Петров. На негово място временно застана Георги Иванов – Гонзо, който води тима на стадиона с изкуствен терен „Виктория“ и направи осем промени в състава, но и това не даде резултат.

Срещата започна в спокойно темпо без сериозни положения пред двете врати. Едва в 15-ата минута Мартин Минчев застраши с глава стража на домакините Дейл Колинг, който се намеси и изби в корнер, след който пак трябваше да спасява. „Лъвовете“ имаха и претенции за дузпа за задържане на Петко Христов, но такава не бе отсъдена.
В 28-ата минута Георги Миланов шутира от далечна дистанция над вратата. Четири минути след това домакините отправиха първия си точен удар след шут на Лиъм Уокър по земя, но Светослав Вуцов не бе затруднен.

Пет минути преди края на първата част Едисон Йорданов бе изведен на лявото крило и центрира ниско към Георги Минчев, но топката бе избита, а страничният съдия вдигна и флага си за засада. В 45-ата минута Рой Чиполиня бе оставен непокрит на далечната греда при центриране от корнер и отправи удар с глава, но пропусна страхотен шанс да изведе домакините напред в резултата. Секунди след това националите ни организираха бърза контраатака и Георги Минчев вкара с глава за 0:1, а това бе негов дебютен за националния тим след центриране на Георги Миланов.

Малко след почивката домакините пропуснаха страхотна възможност за изравняване. В 48-ата минута Лий Кашиано бе изведен на дясното крило и центрира към центъра на наказателното поле, където Там Хулиан Валарино бе забравен от българската защита и шутира с десния крак, но Вуцов направи страхотно спасяване с крак.

Домакините продължиха да играят по-добре и в 59-ата минута ВАР сигнализира на съдията, който разгледа ситуация за евентуална игра с ръка на Андриан Краев в наказателното поле при изпълнение на пряк свободен удар и посочи бялата точка. В 61-ата минута Лиъм Уокър превърна дузпата с изравнителен гол за 1:1. След гола националите ни тръгнаха в атака и в 73-ата минута появилият се в игра Кирил Десподов центрира от корнер, а Петко Христов игра с глава и прати топката над вратата. Секунди по-късно Десподов падна в наказателното поле, но не последва сигнал за дузпа. В игра се появиха още опитните Тодор Неделев и Атанас Илиев, но и това не успяваше да помогне на „лъвовете“.

След гостуването на Гибралтар за България предстои визита на Грузия на 12 юни, неделя, от 19:00 часа българско време.