Огромен срам! Грузия съсипа родните национали в Разград

България допусна изключително срамна загуба от Грузия с 2:5 на „Хювефарма арена“ в Разград при втория си мач от Лига C, група 4 на Лигата на нациите, а в края на срещата феновете скандираха „оставка“.

Зурико Давиташвили (4), автогол в 31-ата минута на Андреа Христов, Буду Зивзивадзе (52), Хвича Кварацхелия (58-дузпа) и Валери Казайшвили (70) нанесоха най-тежката загуба на „лъвовете“ под ръководството на Ясен Петров. Атанас Илиев (50) и Илиян Стефанов (83) вкараха почетните попадения за националния ни тим, а в добавеното време Ника Квеквешкири пропусна да вкара шести гол за гостите, след като от дузпа прати топката в страничната греда.

В първия кръг грузинците разбиха аутсайдера в групата Гибралтар с 4:0, а след днешния втори убедителен успех отново оглавяват временното класиране с пълен актив.

Грузинците започнаха по-активно и след два удара в началото стигна до гол в 4-ата минута, когато Зурико Давиташвили с глава насочи топката във вратата на Михайлов след центриране от Хвича Кварацхелия.

В 11-ата минута Какабадзе изведе Зивзивадзе, който прати топката покрай Михайлов във вратата. Голът обаче не бе признат, тъй като имаше засада, което бе потвърдено и от ВАР. Четири минути след това Чочев отне топката и пусна към Кирил Десподов, който излезе очи в очи с вратаря Лория и последният спаси удара на българина.

Лека полека футболистите на Ясен Петров започнаха все по-често да атакуват, но не застрашаваха сериозно вратата на Лория. Грузинците пък изчакаха своя миг и в 31-ата минута удвоиха аванса си след автогол. Георги Миланов падна на тревата след съприкосновение със съперник, но реферът не спря играта, а грузинците тръгнаха в атака, която завърши с гол на Иракли Азаров след рикошет в крака на Андреа Христов за 0:2.

Българските футболисти наобиколиха рефера Мареска, искайки нарушение срещу Миланов, но италианецът беше непоколебим и дори даде жълт картон на Кирил Десподов.

„Лъвовете“ отговориха с опасен удар на Неделев от границата на наказателното поле, който след рикошет мина над вратата. В добавеното време на първата част Зивзиваздзе пропусна след рикошет да се разпише на празна врата.

След почивката Петко Христов и Илиян Стефанов се появиха на местата на Едисон Йорданов и Георги Миланов, а в 50-ата минута националите върнаха един гол. Иван Турицов центрира в наказателното поле и Атанас Илиев с глава прати топката във вратата за 1:2. Радостта на „трикольорите“ беше кратка. В 52-ата минута Зивзивадзе получи от Абурджания и с удар по земя вкара топката във вратата на Михайлов за 1:3.

Лошите новини не спряха дотук, след като в 57-ата минута Иван Турицов извърши нарушение срещу Кварацхелия в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Фаулираният Хвича Кварацхелия реализира хладнокръвно дузпата, пращайки топката под плонжа на Михайлов за 1:4.

В 70-ата минута кошмарът за националите продължи, след като Георгес Микаутадзе направи няколко финта и подаде към Валери Казайшвили, който отблизо вкара пети гол в българската врата – 1:5.

Пет минути след това Николай Михайлов изби с крак в корнер, а след още две стражът на Грузия показа рефлекс, избивайки изстрел на Атанас Илиев от воле.

В 83-ата минута националите вкараха втория си гол в двубоя. След центриране от корнер топката се отклони в страничния стълб след изстрел с глава на Атанас Илиев и се върна към Илиян Стефанов, който вкара дебютното си попадение за „лъвовете“ във втория си мач. В добавеното време Виктор Попов игра с ръка в наказателното поле, а Ника Квеквешкири пропусна дузпата.