България врътна реми срещу Северна Македония в Разград

Националният отбор на България не успя да удържи аванса си срещу Северна Македония и започна кампанията си в Лигата на нациите с равенство 1:1.

Кирил Десподов даде аванс на „лъвовете“ в 13-ата минута след хубава комбинация с Тодор Неделев.

В началото на втората част обаче Милан Ристовски изравни резултата на „Хювефарма Арена“. В добавеното време на срещата съдията първо свири дузпа за България за игра с ръка, но след преглед с ВАР я отмени.

В следващия си двубой тимът, воден от Ясен Петров, излиза срещу Грузия. Мачът отново е в Разград на 5 юни от 21:45ч.

Мачът започна размяна на атаки, но двамата вратари не бяха затруднени. В 9-ата минута топката тупна коварно след центриране на Алиоски.

В 13-ата минута хубава атака на България с двойно подаване между Тодор Неделев и Кирил Десподов завърши с гол на играча на Лудогорец във вратата на Димитриевски.

В 20-ата минута Милан Ристовски опита да отправи изтрел към вратата на Михайлов, но Петко Христов го блокира. Минута след това Стефан Спировски излезе на добра позиция и стреля, но Михайлов бе последната преграда пред гола, като ударът отблизо на северномакедонския национал попадна право в главата на българския страж. Той получи медицинска помощ и въпреки първоначалните сигнали за смяна остана на терена.

В следващите минути гостите започнаха все по-усилено да търсят изравнителния гол, но не затрудниха Михайлов. В 34-ата минута Десподов центрира в наказтелното към Георги Миланов, но стражът на Северна Македония улови. След това тимът на Северна Македония се настани в половината на „лъвовете“, но повечето им атаки бяха спирани от Петко Христов.

След почивката Атанас Илиев излезе от игра, а на негово място се появи Георги Минчев.

Първата по-добра възможност през втората част бе за Северна Македония, като в 48-ата минута Милан Ристовски стреля право в ръцете на Николай Михайлов.

В 50-ата минута гостите изравниха резултата. След атака отляво и разбъркване в наказателното поле топката стигна до Милан Ристовски, който я прати във вратата на Михайлов за 1:1.

Гостите продължиха с натиска като в 56-ата минута Миовски бе изведен на страхотна позиция, но не успя да си спре добре топката и Михайлов улови без проблем. Четири минути след това Михайлов боксира топката след коварен удар.

В 64-ата минута Тодор Неделев центриране от свободен удар, но Георги Минчев, който надскочи всички в наказателно поле, стреля неточно с глава.

В 71-ата минута Илиян Стефанов дебютира за мъжкия тим на България, заменяйки Тодор Неделев. Две минути след това голмайсторът за Северна Македония Ристовски отстъпи мястото си на бившия голаджия на Ботев Враца Дориан Бабунски.

В 75-ата минута Георги Миланов центрира в наказателното поле, но Десподов не успя да играе с топката. В следващите минути македонците отново се опитаха да приложат натиск в търсене на победен гол.

В добавеното време съдията свири дузпа за България, след като Мартин Минчев шутира, а топката се удари в играч на Северна Македония, но след като прегледа ситуацията с ВАР реферът, я отмени.

България – Северна Македония 1:1
1:0 Кирил Десподов 13′
1:1 Милан Ристовски 50′