Левски удари Славия след красиви голове

Носителят на Купата на България Левски спечели с 2:1 при визитата си на Славия на стадион „Александър Шаламанов“ в отложен мач от предпоследния 30-и кръг на efbet Лига и се върна на третата позиция във временното класиране.

Илиян Стефанов (39) и Филип Кръстев (83) вкараха головете за гостите, а Георги Вълчев (62-дузпа) се разписа за домакините. Още преди тази среща „сините“ си гарантираха участие в Европа след триумфа срещу ЦСКА за купата на страната, а „белите“ няма как да мръднат от шестото място до края на сезона.

Гостите отправиха първия точен удар в 8-ата минута, когато Велтон върна топката назад към Билал Бари, който шутира от далечна дистанция, но Светослав Вуцов улови без проблеми. Три минути по-късно Вуцов с лекота хвана топката и след удар на Филип Кръстев.

В 24-ата минута Патрик-Габриел Галчев центрира към Велтон, който насочи топката към Илиян Стефанов и той стреля с глава. След намеса на Вуцов се стигна до двоен рикошет, а топката излезе в аут и вратарят на Славия получи лекарска помощ.

След малко повече от половин час Йон Бакеро получи центриране отляво от Людовик Соарес и нацели топката от въздуха, но я прати в аут. В 39-ата минута Патрик-Габриел Галчев центрира на главата на Илиян Стефанов, а героят от финала с ЦСКА за Купата се разписа за 0:1. Малко преди края на първата част Филип Кръстев шутира над вратата.

„Белите“ бяха по-активни след почивката, опитвайки далечни удари, които се оказваха доста неточни. В 59-ата минута Гьоко Зайков центрира към Йон Бакеро, чийто удар бе спасен от Михайлов. Малко след това домакините получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение срещу Иван Минчев. Зад топката застана Георги Вълчев, който прати Николай Михайлов в обратния ъгъл е се разписа за 1:1.

В 77-ата минута Тони Тасев върна топката към Йон Бакеро, който стреля от около 15 метра, но Николай Михайлов изби в корнер. Шест минути след това Георги Миланов пусна към Филип Кръстев, който видя неразчетеното излизане на Вуцов и с прехвърлящ удар реализира красив гол за 1:2.