Шоу в Кърджали! Арда и Локо (Пд) врътнаха 4:4

Арда и Локомотив (Пловдив) завършиха 4:4 в мач от 30-ия кръг на efbet Лига (втора осмица, първа група). Тонислав Йорданов откри резултата от дузпа в 3-ата минута.

Димитър Илиев възстанови равенството в 6-ата минута. Лъчезар Котев изведе тима си напред в резултата с гол в 64-ата минута. Иван Тилев също се разписа във вратата на слисания съперник, след като получи пас отдясно.

В 73-ата минута дойде време и на Иван Коконов да се разпише с хубав удар. Марсел се разписа във вратата на Арда в 76-ата минута. Ивайло Димитров върна отбора си в мача с гол в 86-ата минута.

Три минути по-късно Петрович възстанови равенството за 4:4. Така Локо вече има 37 точки и е седми, колкото има и Берое, но е с мач повече, а Арда е на 10-ото място с 32.

Още в 1-ата минута Тетах беше фаулиран от Бидунга в наказателното поле, а от отсъдената дузпа Йорданов откри резултата. В 5-ата минута Коконов изстреля отлично топката, но Рейдър спаси.

В 6-ата минута Боруков стреля отлично от няколко метра, Луков спаси, топката се отклони от гредата и отиде в Димитър Илиев, който на празна врата не сбърка.

Карагарен опита да затрудни Луков с удар в 12-ата минута, но нацели мрежата от външната ѝ страна в 12-ата минута. В 26-ата минута Локо създаде нова добра възможност за гол. Карагарен проби отдясно и центрира остро в наказателното поле, където Боруков успя да изпревари Стоев, но ударът му мина над вратата.

В 37-ата минута Коконов вкара топката във вратата на Локо, но имаше сигнал за засада. Давид Кики проби отляво и пусна успореден пас за Тетах, който продължи за Коконов, а капитанът на Арда от няколко метра разстреля Рейдър, но гол нямаше.

Карагарен нацели страничната греда в края на полувремето, а така и резултатът се запази.

Локомотив направи добра атака през центъра, а Умарбаев продължи за Томашевич отляво. Крайният защитник отправи топовен удар от около 20 метра, който отиваше под гредата, но стражът на Арда демонстрира отличен рефлекс и изби в корнер ​в 49-ата минута на двубоя.

Христо Иванов отправи много опасен удар в близкия на вратаря ъгъл, но топката тресна гредата в 63-ата минута. Минута по-късно Лъчезар Котев изведе тима си напред в резултата, а топката мина под плонжа на вратаря на Локо.

Четири минути по-късно Иван Тилев се разписа, след като получи отличен пас отдясно, а в 73-ата отново след атака отдясно дойде и времето на Коконов да се разпише.

Марсел, който влезе като резерва се разписа в 76-ата минута, след като получи пас отдясно от Карагарен. Отново той стреля отлично в 83-ата минута, но Луков спаси с вещина.

Локомотив върна още един гол в 86-ата минута, когато Ивайло Димитров се оказа на голова позиция и не сбърка. Три минути по-късно оставеният непокрит Милош Петрович възстанови равенството.

В добавеното време на двубоя Марсел и Петрович опитаха всичко възможно да вкарат пети гол във вратата на Арда, но с много усилия домакините се справиха със ситуацията и не допуснаха гол.