След 13 години мъка: Спартак (Варна) се завърна в елита!

Спартак (Варна) се завърна в елитната ни дивизия, след успех над Созопол у дома с 2:1 в мач от 35-ия кръг на Втора лига. „Соколите“ имат в актива си 68 точки и със сигурност не могат да бъдат изместени от първите три места до края на първенството.

Това се случи, след като един от тимовете борещи се за промоция Етър (Велико Търново) сбърка фатално в София срещу ЦСКА 1948 II и отстъпи с 1:3.

Спартак започна лошо двубоя, след като гостите от Созопол откриха резултата в 35-ата минута, когато Диян Молдованов реализира дузпа и именно при резултат 0:1 завърши първата част.

След почивката “соколите” се активизираха и осъществиха пълен обрат. Виктор Митев изравни в 49-ата минута. Само 120 секунди по-късно Цветан Илиев бе изведен очи в очи срещу гостуващия страж и хладнокръвно вкара за крайното 2:1, което изстреля Спартак в efbet Лига.

В същото време пропадането на Етър продължава с пълна сила. „Болярите“ загубиха с 1:3 гостуването си на дублиращия отбор на ЦСКА 1948. Това беше и пета поредна загуба за момчетата на Веселин Великов.

В 31-ата минута Валентин Йосков даде аванс на домакините, а седем минути по-късно Денислав Александров удвои. Четири минути след почивката отново Йосков се разписа за 3:0.

Великотърновци стигнаха до почетен гол в 57-аа минута чрез Уилсън Фелипе.

След това поражение Етър е на 4-ото място, което дава право на бараж с актив от 59 точки. ЦСКА 1948 II  е с актив от 43 точки и е на 11-ото място.