Левски би с лекота безобразен Ботев (Пд) и мечтае за Топ 3

Левски победи Ботев (Пловдив) с 2:0 в двубой от 28-ия кръг на Efbet лига в плейофите от топ 6.

„Канарчетата“ не бяха на познатото ниво, което важи в пълна степен за звездата на тима Тодор Неделев, който бе заменен на почивката. Той за пореден път доказа, че играе силно само в домакинските мачове и когато „канарчета“ са гости е много слаб и с провинциално поведение на терена.

Началото на мача бе белязано от напрежение по трибуните, като фенове на двата тима се замеряха с бомбички и раниха полицай.

„Сините“ започнаха вихрено и откриха резултата още в 11-ата минута след дузпа за игра с ръка на Дилан Мертенс. Филип Кръстев застана зад топката и се разписа за 1:0.

Малко след това Неделев стреля неточно в един от малкото си опити в мача. Левски затвърди преднината си в 37-ата минута след бомбен удар на Сонко Сундберг за 2:0, изправил на крака феновете на „Герена“.

До края на полувремето не се случи нищо по-интересно, а началото на втората част се забави заради нова порция напрежение по трибуните и нахлуване на няколко фена на Левски към сектора на гостите.

Минути след подновяването на играта Ботев удари греда след същински снаряд на Виктор Генев. До края на полувремето Левски опита още два удара, които обаче бяха твърде неточни.

В един от последните си опити да вкара почетен гол Ботев (Пловдив) можеше да се зарадва, но неразбирателство между Хосе Кордоба и Николай Михайлов прати топката в гредата за втори път в мача.

С трите точки на „Герена“ днес Левски вече е на четвърто място, на три точки зад третия Ботев (Пловдив).