Изненада! Царско село подчини Пирин в Благоевград

Царсkо село победи Пирин (Благоевград) с 2:0 като гост в среща от 27-ия кръг на Ефбет лига и първи от битката във втората четворка на шампионата.

Успехът е втори пореден за столичани над Пирин в рамките на осем дни и продължава доброто представяне на тима след двете поредни равенства с ЦСКА (1:1) и Лудогорец (1:1) през март.

Домакините първи имаха шанс за гол, но силният удар на Антон Карачанаков беше отразен от вратаря на Царско село. Столичани застрашиха вратата на Пирин за първи път в 24-ата минута, а четири след това удариха греда след удар на Венцислав Христов, пропуснал на метър от голлинията.

Пирин натисна и можеше да вкара в рамките на две минути, но Антон Карачанаков и Преславя Йорданов пропуснаха от идентична позиция.

Царско село показа зъби в 38-ата минута след красив фалцов удар на Айуб Абу, а две по-късно Лукас Мартинс изведе столичани напред след грешка на Николай Бодуров (1:0).

Само шест минути по-късно Венцислав Христов получи удобно центриране в наказателното поле и с глава покачи за 2:0.

Втората част започна с опит на Пирин да застраши вратата на гостите, който отвърнаха с два много опасни удара на Лукас Мартинс и Реди Каса в първия четвърт час на мача.

Четвърт час преди края Пирин избухна с няколко добри атака, но така и не успя да доведе до промяна на резултата. Царско село отвърна с удар на Айуб Абу, но топката премина встрани.

Победата позволи на столичани да се доближат само на три точки (с мач повече) от Ботев (Враца), макар да остават на последното място. Пирин води във втората четворна, но може да загуби позицията при победа на Локо (София) над Ботев (Враца) по-късно днес.