Феноменален Григор е на 1/2-финал в Монте Карло

Григор Димитров победи с поляка Хуберт Хуркач с 6:4, 3:6, 7:6 (7:2) в 1/4-финал от тенис турнира в Монте Карло, продължил два часа и половина и записа втората победа в два мача срещу съперника.

ПЪРВИ СЕТ
Мачът започна с по сервис гейм на нула за двамата, а Гришо проби Хуркач в третия гейм без да му даде възможност да запише точка прои свое подаване. Последва затвърждаване на успеха пак на нула, след което играта тръгна гейм за гейм. При 5:4 Гришо затвори сета на нула и поведе в мача след 6:4 за 34 минути.

ВТОРИ СЕТ
Вторият сет започна равностойно и до шестия гейм имаше само една възможност за пробив, но Хуркач не се възползва. Полякът все пак успя да излезе напред и дръпна с 4:2, за да затвърди успеха с 6:3 с гейм на нула.

ТРЕТИ СЕТ
Григор Димитров допусна да бъде пробит в самото начало на частта, но веднага след това си върна на Хуркач и изравни за 1:1. Последва равностойна игра до 4:4, след което Хуркач нанесе тежък удар по Гришо и го проби в много неподходящ момент. Димитров обаче не падна духом и успя да изравни резултата при сервис на съперника – 5:5. Гришо продължи в същия дух и поведе, след което имаше два мачбола, но ги пропиля. Стигна се го тайбрек, в който Григор записа два пробива и приключи мача с крайното 7:6 (7:2).

В следващия кръг Григор ще срещне екзекутора на Новак Джокович Алехандро Давидович Фокина (Испания), победил Тейлър Фриц (САЩ) с 2:6, 6:4, 6:3.