ЦСКА е на крачка от финал за Купата след успех над Славия

ЦСКА победи Славия с 2:0 като гост в първи полуфинален сблъсък от турнира за Купата на България, игран на стадиона в столичния квартал „Овча купел“.

През първото полувреме „армейците“ бяха тимът, който владееше повече инициативата и имаше повече положения за гол. В 16-ата минута Йомов пусна към Мухар, който реши да пробва да изненада Вуцов отдалеч, но прати топката над вратата. Минута по-късно самият Йомов реши да завърши ефектно с външен удар, но топката отново мина встрани от целта.

Натискът на ЦСКА продължи и в 23-ата минута логичното се случи – Гарсес проби отляво, навлезе в наказателното поле и пусна успоредно към Кайседо. Защитникът на Славия Гьоко Зайков опита да избие подаването, но отклони топката в собствената си врата и откри резултата – 1:0 за „червените“.

Символичните гости продължиха да контролират събитията на терена, но чистите голови положения липсваха и двата състава се оттеглиха на почивка с гол аванс за момчетата на Стойчо Младенов.

В първите 15 минути на второто полувреме  двата отбора заложиха на битка в центъра на терена и без положения пред вратите.

В 64-ата минута реферът Никола Попов прекъсна срещата за около 5 минути заради запалени факли от страна на „червените“ фенове. В 79-ата минута „армейците“ поискаха дузпа за единоборство между Томбак и Мазику, но след преглед с ВАР такава не бе отсъдена. Секунди по-късно Мухар центрира към Гарсес на задната греда, а крилото на червените стреля над вратата от трудна позиция. В последната минута след бърза контраатака Кайседо нахлу в наказателното поле и подаде към центъра, където Томбак фаулира Варела и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Иван Турицов, който стреля безпогрешно в долния десен ъгъл на Вуцов и оформи крайният резултат 2:0, отбелязвайки своето първо попадение в официален мач с червената фланелка.

Следващият мач на ЦСКА е в неделя (17 април), когато тимът ни посреща вечния съперник Левски в мач от двадесет  и седмия кръг на Първа лига. Двубоят е с начален час 17:00 часа и ще се играе на Националния стадион „Васил Левски“.