Лудогорец се справи с Берое и докосна титлата

Лудогорец победи Берое с 1:0 като гост в среща от 26-ия кръг на Ефбет лига, последен от редовната част на сезона.

Първото полувреме не предложи особени емоции на феновете в Стара Загора, което стартира с хубав удар на Сотириу с глава, но след това темпото на игра спадна.

Така започна и втората част, за да се стигне до 60-ата минута, в която Текпетей получи в наказателното поле след триходова комбинация и се разписа за 1:0 при първия точен удар за тима си.

В последните минути домакините опитаха натиск и отправиха два опасни удара, но те не доведоха до гол.

Четвърт час след това Алиун Фал можеше да изравни при опит да прехвърли вратаря на разградчани, но прати топката над вратата му.

Така Лудогорец поведе с 12 точки пред втория ЦСКА, докато Берое остава на осма позиция с 32 точки.