Локо (Пд) шамароса ЦСКА и отказа „червените“ от титлата

ЦСКА отстъпи с 0:2 на  Локомотив (Пловдив) в мач от двадесет и шестия кръг на Първа лига, игран на стадион „Локомотив“.

През първото полувреме „армейците“ започнаха по-силно срещата и още в 3-ата минута Георги Йомов отправи силен шут, който се спря от външната страна на мрежата. В  16-ата минута при първото си по-опасно положение домакините откриха резултата. Те получиха право да изпълнят фал, последва центриране в наказателното поле, което Райън Бидунга засече с глава и топката се озова в мрежата на Бусато. В 27-ата минута хубава червена атака завърши с отлично центриране на Йомов към Кайседо, но изстрелът му с глава излезе в аут.

До края на полувремето възпитаниците на Стойчо Младенов поеха инициативата потърсиха изравняване, но домакините се отбраняваха добре и до по-сериозни опасности не се стигна. Така двата състава се оттеглиха на почивка при резултат 1:0.

През втората част Локомотив отбеляза още едно попадение чрез Бирсент Карагерен в 52-ата минута и удвои преднината си. Веднага след това Федерико Варела стреля силно от границата на наказателното поле, но Илко Пиргов улови. Последва тройна смяна и в игра за ЦСКА се появиха Яник Вилдсхут, Бисмарк Чарлс и Маурисио Гарсес, които замениха Георги Йомов, Йоан Баи и Федерико Варела. „Червените“ се устремиха в нападение в търсене на обрат и Тибо Вион направи хубав пробив, който завърши с удар към вратата, но противников играч изчисти в корнер.

В 64-ата минута Греъм Кери, който също влезе в игра в началото на полувремето шутира от далечна дистанция, което се оказа решаващо и вратарят на локомотивци улови. Четири минути по-късно отново Кери се измъкна по лявото крило и намери Чарлс на 7-8 метра фронтално срещу вратата, но нападателят стреля над напречната греда. В 71-ата минута Томас Лам отстъпи мястото си на 17-годишния централен защитник от детско-юношеската школа на клуба Росен Божинов. До края на срещата „армейците“ продължиха да атакуват, но нямаха шанс пред гола и в крайна сметка отстъпиха с 0:2 на Локомотив (Пловдив).

Във вторник (12 април) ЦСКА гостува на Славия в първи полуфинален сблъсък от турнира за Купата на България. Двубоят в столичния квартал „Овча купел“ е с начален час 19:00 часа.