ЦСКА 1948 се изгаври с 10 от Локо (Пловдив)

ЦСКА 1948 победи Локомотив (Пловдив) с 4:0 у дома в двубой от 25-ия кръг на Ефбет лига.

Срещата не започна никак добре за гостите, които от седмата минута заиграха с човек по-малко. Преслав Боруков атакува бранител на ЦСКА 1948 в гръб в четвъртата минута и първоначално получи жълт картон, но след консултация с ВАР, реферът го изгони.

Четвърт час след началото домакините имаха възможност да открият резултата, но Марио Топузов не успя да уцели вратата.

Въпреки че игра с човек по-малко почти цяло полувреме Локомотив на няколко пъти успя да създаде ситуации, които завършиха с удари към Иван Караджов, макар да не донесоха нужната опасност.

ЦСКА 1948 пък владееше повече топката (79% срещу 21%) и бе по-активният отбор, но така и не успя да се възползва от числения си превес.

Домакините стигнаха до гол минути след подновяването на играта, а Алекс Колев се възползва от разбъркване в наказателното поле, за да се разпише за 1:0 в 48-ата минута. ВАР проверяваше ситуацията около две минути, но не видя нищо нередно при попадението.

Точно десет минути след това ЦСКА 1948 стигна до втори гол. Ивайло Чочев прехвърли елегантно отбраната на Локомотив и сложи топката на главата на Мартин Тошев, който от около 10 метра я прати в мрежата на Пиргов за 2:0 с красив удар.

По-малко от пет минути по-късно и Галин Иванов се записа сред голмайсторите със силен удар от границата на наказателното поле за 3:0. Отново той се разписа в 70-ата с пореден топовен удар от дистанция за 4:0. Ситуацията бе разгледана с ВАР заради евентуална засада при атаката, но такава не се видя и голът бе признат.

До края двамата треньори направиха по няколко смени и това повлия на ритъма на игра. ЦСКА 1948 се  изкачи до 9-ата позиция и вече е само на две зад осмия Локомотив (Пловдив).