ЦСКА удари Берое пред погледа на Ганчев и Стоичков

ЦСКА надви трудно у дома Берое с 1:0 в мач от 25-ия кръг на efbet Лига и сложи край на голова суша след три мача без успех в първенството.

На трибуните на стадион „Българска армия“ бяха двама от собствениците на ЦСКА – Гриша Ганчев и Христо Стоичков. Жорди Кайседо (53) даде аванс на „армейците“, а в 62-ата минута те останаха без наставника си, след като Стойчо Младенов бе изгонен заради реплики към съдията.

Девет минути преди края на редовното време Карло Мухар получи директен червен картон за брутално нарушение срещу Давиде Мариани и „червените“ доиграха мача в намален състав.

„Червените“ доминираха през първата част, а гостите разчитаха предимно на контраатаки. Още в 8-ата минута Георги Йомов центрира отдясно и Генадий Ганев трябваше да спасява удар с глава на Жорди Кайседо. Последваха пропуски на Йоан Баи за домакините и Даниел Генов от гостите.

След половин час игра Симеон Мечев стреля от пряк свободен удар, но след рикошет в стената, топката излезе корнер. Малко след това Джонатан Перейра нахлу опасно в наказателното поле на домакините и шутира покрай вратата.

В края на полувремето първо Жорди Кайседо не намери целта с глава, а секунди по-късно не успя да достигне до топката след подаване на Баи във вратарското поле. Последва контраатака удар на Алиун Фал от границата на наказателното поле, но Бусато без проблем хвана топката. В добавеното време Симеон Мечев стреля опасно към десния ъгъл на вратата на Бусато, но бразилецът плонжира и спаси.

След почивката „армейците“ се втурнаха в атака и в 53-ата минута сложиха край на головата суша, налегнала ги в последните три срещи. Иван Турицов получи подаване на дясното крило и подаде по земята в наказателното поле, където Жорди Кайседо изпревари централните защитници на гостите и с мощен удар вкара за 1:0.

В 62-ата минута Стойчо Младенов получи втори жълт картон заради реплики към съдията Ивайло Стойнов и бе изпратен на трибуните, което означава, че ще пропусне последния мач на „червените“ от редовния сезон. Три минути след това гол на Жорди Кайседо не бе зачетен заради засада на еквадореца.

Берое опита да упражни натиск към вратата на Густаво Бусато в опит да изравни и в 81-ата минута вече бе с човек повече на терена. Карло Мухар фаулира брутално в гръб Давиде Мариани и бе изгонен с директен червен картон. Въпреки че останаха с човек по-малко на терена, „червените“ имаха шанс в 87-ата минута, когато Георги Йомов бе изведен на дясното крило, но Генадий Ганев напусна наказателното си поле и го изпревари.

В заключителните минути играта бе накъсана и двата отбора трудно стигаха до голови възможности. Така не се стигна до повече попадения в срещата, след успеха си ЦСКА събра 52 точки на втората позиция и изостава на 6 от лидера Лудогорец. Берое е седми с 32 точки.

В следващия кръг „червените“ ще гостуват на Локомотив в Пловдив на 8 април, докато ден по-късно Берое ще домакинства на Лудогорец.