Жалко! Гришо със звучен провал на старта в Маями

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров записа разочароващ резултат и отпадна още на старта на турнира от сериите „Мастърс“ в Маями. Хасковлията допусна поражение с 0:2 сета (1:6, 4:6) от 54-ия в световната ранглиста американец Макензи МакДоналд за едва 73 минути игра.

Срещата беше втора помежду им, като в първата през 2018 година Григор се наложи трудно в пет сета.

Турнирът в Маями по традиция не е силен за Григор Димитров като за десетте си участия до сега никога не е преодолявал осминафиналите. Миналият сезон Гришо също отпадна на тази фаза в Маями след поражение от Камерън Нори.

Рано тази сутрин Григор допусна изоставане от 0:3 в първия сет след пробив във втория гейм, а след това последва нова загуба на свое подаване за 1:5, което реши и първата част.

Вторият сет премина доста по-равностойно, но българинът се пречупи за 5:4 за съперника и вместо да се пребори за трети сет, приключи участието си в мача.

Димитров реализира 18 уинъра, но направи и цели 22 непредизвикани грешки, които бяха доста повече от 13-те на съперника му и не можа да влезе в правилния ритъм за мача. МакДоналд пък изигра една от най-добрите си срещи в последната година и заслужено стигна до победата, като в следващия кръг ще срещне германеца Александър Зверев.