Инфарктно! Лудогорец обърна Левски в края и докосна титлата

Лудогорец направи шампионски обрат срещу Левски и спечели с 2:1 сблъсъка между двата отбора от 23-ия кръг на efbet Лига. „Сините“ поведоха с гол на Билал Бари в 20-ата минута, но с попадения на Алекс Сантана и Пиерос Сотириу през второто полувреме разградчани стигнаха до победата в двубоя. Контузията на Николай Михайлов през изравнителния гол на Сантана се оказа решаваща за развитието на срещата. Михайлов се наложи да напусне терена след изравнителното попадение за Лудогорец.

С тази победа Лудогорец направи много сериозна крачка към спечелването за единадесет път на шампионската титла. Разградчани вече имат аванс от 8 точки пред втория ЦСКА.

Лудогорец вече 19 мача е без загуба в мачовете си срещу Левски. Последната победа на „сините“ в Разград е от преди девет години, а последният успех на Левски срещу Лудогорец е преди шест години. Лудогорец е единственият български отбор, който може да се похвали със седем поредни победи срещу Левски.

Спас Делев получи добро подаване във 2-ата минута. Той финтира Келиан ван дер Каап, след което отправи много опасен удар, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Николай Михайлов.

Левски създаде много опасна ситуация в 6-ата минута пред вратата на Лудогорец. Патрик-Габриел Галчев подаде към Илиян Стефанов, който бе оставен непокрит в наказателното поле на Лудогорец и стреля, но Серджио Падт спаси.

Левски поведе с 1:0 в 20-ата минута. Хосе Кордоба се включи по левия фланг на атаката и центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Билал Бари бе изпуснат от Оливие Вердон и мароканският нападател на „сините“ с много техничен удар вкара топката във вратата на Серджио Падт.

Пред Спас Делев се откри възможност в наказателното поле на Левски в 26-ата минута, но стреля над напречната греда в аут.

Шест минути по-късно Велтон направи добър пробив, който бе завършен с удар от разстояние, но над напречната греда в аут.

Сонко Сундберг и Пиерос Сотириус се спречкаха в 35-ата минута. Кипърският нападател имаше претенции, че е ударен с лакът от защитника на Левски, но Георги Кабаков подмина ситуацията, а ВАР също не се намеси. След това Сотириу допря глава в глава със Сундберг, а Кабаков взе решение да покаже по един жълт картон на двамата футболисти.

Алекс Сантана отне топката от Георги Миланов в 40-ата, след което напредна и стреля от дистанция, но много неточно в аут.

Патрик-Габриел Галчев центрира остро в наказателното поле на Лудогорец в 52-ата минута, но Илиян Стефанов закъсня и не успя да засече топката, която попадна в ръцете на Серджио Падт.

Кирил Десподов стреля от фал в 54-ата минута, след което Николай Михайлов не се намеси по най-добрия начин и изпусна топката, която излезе в корнер.

Николай Михайлов получи контузия и в 60-ата минута се наложи да влезе лекарския екип, за да му окаже медицинска помощ.

Лудогорец успя да изравни резултата в 62-ата минута. Разградчани успяха да разгърнат бърза атака. Спас Делев напредна отдясно, след което подаде към Жан Карничник, който центрира в наказателното поле на Левски, където Алекс Сантана бе оставен непокрит и вкара топката във вратата на Николай Михайлов.

Срещу Илиян Стефанов бе извършено нарушение пред границата на наказателното поле на Лудогорец, но Георги Кабаков пусна авантаж, от който „сините“ не се възползваха и стигнаха само до корнер пред вратата на Серджио Падт.

Николай Михайлов бе сменен в 65-ата минута от Пламен Андреев.

Лудогорец организира нова опасна атака по десния фланг. Жан Карничник центрира в наказателното поле на Левски, където Алекс Сантана бе оставен непокрит и стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Патрик-Габриел Галчев центрира в наказателното поле на Лудогорец в 75-ата минута, след което Билал Бари стреля с глава, но Серджио Падт успя да спаси.

Две минути по-късно Антон Недялков пусна много добър пас към Кирил Десподов, който се справи с Келиан ван дер Каап и след това сложи топката на главата на Рик Джонатан, но той стреля над напречната греда в аут. В 80-ата минута Десподов отново центрира в наказателното поле на Левски, след което Рик Джонатан стреля с глава, но отново неточно в аут.

Пиерос Сотириу отправи опасен удар от разстояние в 87-ата минута, но Пламен Андреев се намеси перфектно и изби в корнер.

Лудогорец осъществи пълен обрат в мача в 90-ата минута. Кирил Десподов центрира от корнер в наказателното поле на Левски, където първо Ноа Сонко Сундберг позволи топката да мине покрай него, а след това Хосе Кордоба изпусна Пиеро Сотириу, който прати топката във вратата на Пламен Андреев.

Лудогорец – Левски 2:1

0:1 Билал Бари 20′

1:1 Алекс Сантана 62′

2:1 Пиерос Сотириу 90′