Звучен провал! ЦСКА се издъни срещу слабак на „Армията“

ЦСКА и Царско село завършиха наравно 0:0 в мач от 23-ия кръг на Първа лига, игран на стадион „Българска армия“.

„Червените“ логично имаха игрово преимущество през цялото време на срещата с последния в класирането, но така и не успяха да намерят път към вратата на гостите. Това бе второ поредно нулево равенство за 31-кратните шампиони в първенството.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на бившия треньор от школата и първия отбор на „червените“ Веселин Яневски, който ни напусна през седмицата. През първата част обаче опасностите на терена бяха изключителна рядкост, въпреки че ЦСКА имаше териториален превес.

В 21-ата минута Иван Турицов пробва да изненада вратаря Ндиае с удар от около 25 метра, стражът на гостите обаче внимаваше и изби в корнер. Малко по-късно отново българският национал бе в центъра на събитията, след като пусна към Кайседо, но нападателят стреля в аут.

След почивката ЦСКА опита да вдигне оборотите и да увеличи натиска и в 53-ата минута удар на Томас Лам с глава след центриране на Кери от корнер мина на педя от вратата. Пет минути по-късно пък Йомов навлезе в наказателното поле и стреля опасно, но вратарят Ндиае успя да избие.

Час след началото на срещата на терена се появиха Маурисио Гарсес и Бисмарк Чарлс на местата на Георги Йомов и Греъм Кери. Именно новото попълнение на ЦСКА можеше да се превърне в герой за тима си – в 62-ата минута Турицов пусна отлично към Гарсес, който спря на гърди и моментално стреля красиво с ножичен удар. Топката обаче мина над вратата.

Шансовете пред вратата на Царско село не спираха и десет минути преди края на редовното време Жеферсон центрира от корнер, Мухар засече с глава и прехвърли вратаря Ндиае, но топката се удари в напречната греда и излезе в аут.

В 90-ата минута и Вилдсхут стреля с глава, но прати топката в ръцете на стража на гостите. В последните секунди на срещата пък Бисмарк Чарлс пропусна „златен“ шанс да донесе победата за ЦСКА, след като от чиста ситуация стреля в аут.