Локо (Сф) записа първа победа за 2022 година

Локомотив (София) записа първата си победа в първенството за 2022 г., след като в мач от 23 кръг се наложи с 1:0 над Ботев (Враца). Така „железничарите“ сложиха край на серията си от четири срещи без успех (едно равенство и три поражения).

За гостите това беше четвърта поредна загуба от старта на пролетния дял в efbet Лигата.

„Червено-черните“ започнаха силно и още в 10-ата минута можеше да открият резултата, но след удара на Симеон Славчев топката се отби от напречната греда на вратата на Красимир Костов. Две минути по-късно бившият национал отново пропусна да открие резултата.

В 20-ата минута Славчев прати топката във вратата на Костов, но попадението беше отменено заради нарушение срещу Костов. Десет минути след това Локомотив получи дузпа, след като Валери Христов задържа с ръка Октавио, а потърпевшият беше точен при удара си от бялата точка.

Три минути след това попадение на Владимир Семерджиев беше отменено, след като с ВАР беше преценено, че футболистът на „червено-черните“ е нарушил правилата срещу Валери Христов.

Второто полувреме не предложи много интересни ситуации, но в 81-ата минута Ботев (Враца) получи шанс да изравни резултата. Съдията Георги Гинчев отсъди дузпа за гостите, след като Георгиос Катсикас събори Диего Фераресо в наказателното поле и получи чернен картон. Вратарят на Локомотив Александър Любенов обаче спаси удара на Юлиан Ненов от бялата точка.

С този успех Локомотив (София) събра актив от 22 точки и излезе 12-о място, изпреварвайки Ботев (Враца), който е 13-и с 19 пункта. „Железничарите“ са на една точка от 11-ия Пирин, който има мач по-малко. Врачани пък имат аванс от осем пред последния в класирането Царско село.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) – БОТЕВ (ВРАЦА) 1:0
1:0 Октавио (32-дузпа)